Luka Dončić tokrat ni bil najboljši strelec Dallasa. Met mu ni stekel, zato pa je s 15 podajami razigral soigralce. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je dosegel 42. trojni dvojček v karieri, kar ga uvršča na 11. mesto na večni lestvici Lige NBA. Na 10. mestu je nekdanji košarkar Portlanda, Denverja in Dallasa Fat Lever, ki jih je zbral 43.

Denarna kazen le še podžgala Porzingisa
Najboljši strelec Dallasa je bil tokrat Kristaps Porzingis z 22 točkami. Latvijec je v zadnjih desetih minutah počival. Porzingisa je vodstvo lige kaznovalo s 15.000 ameriškimi dolarji, ker je ob porazu proti Bojevnikom žogo brcnil na tribuno. Jalen Brunson se je izkazal z 20 točkami in 11 podajami. Precejšen šok za Maverickse je bila huda poškodba Tima Hardawaya v sredo v San Franciscu. Ostrostrelec si je zlomil kost v levem stopalu in bo odsoten dlje časa.

Dallas s trojnim dvojčkom Dončića gladko odpravil Portland

Mavericksi v vodstvu vseh 48 minut
Dallas je že po minuti in 20 sekundah povedel z 8:0 in vodstva ni izpustil vse do zadnjega piska sirene. Portland, ki je po prvem polčasu zaostajal z 59:68, se je približal na štiri točke zaostanka v tretji četrtini, a so Mavericksi odgovorili z delnim izidom 18:5. Po 36 minutah so si priigrali 17 točk naskoka (81:98). Reggie Bullock se je izkazal z dvema trojkama.

Brunson odlično nadomestil Dončića v zadnji četrtini
Blazersi so odprli zadnjo četrtino s sedmimi zaporednimi točkami. Ben McLemore je zadel dve trojki za 88:98. Trener Dallasa Jason Kidd je pustil Dončića na klopi, zaupal je Brunsonu, ki je v odločilnih trenutkih nanizal sedem točk in našel še Franka Ntilikino, ki je zadel izza črte. Osem minut pred koncem je bil Portland v izgubljenem položaju (92:108).

Dončić se je vrnil na parket pet minut in pol pred koncem. Po zgrešenem metu Grega Browna je zbral še deseti skok in dve minuti in pol pred koncem je odšel na klop.

Kristaps Porzingis se je izkazal z 22 točkami v 27 minutah. Foto: Reuters

Porzingis: Z Dončićem na parketu je vsem precej lažje
"Vse se je začelo z Dončićem. Z njim je vsem na parketu precej lažje. Naš cilj je bil, da jim zadamo prvi udarec. Uspel nam je odličen start, in to nam je zelo pomagalo v nadaljevanju tekme," je povedal Porzingis.

Kidd: Malo časa za pripravo je bilo tokrat zelo ugodno za nas
"Spored tekem ti lahko pomaga ali pa ti povzroča velike težave. Po torkovi slabi predstavi nismo imeli veliko časa za razmislek in analize. Malo časa za pripravo je bilo tokrat zelo ugodno za nas," je poudaril Kidd.

Gostitelji so delovali precej bolj utrujeno, potem ko so v torek izgubili proti Minnesoti po napeti končnici. Najboljši strelec tekme je bil Anfernee Simons s 23 točkami, CJ McCollum jih je zbral 20. Damian Lillard, Larry Nance Jr. in Cody Zeller so poškodovani. Portland ima le 20 zmag in čaka ga še ogorčen boj za 10. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za končnico.

Charlotte dosegel rekordnih 158 točk
Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko bo gostil Indiano, ki je tokrat doživela polom na domačem parketu proti Charlottu (126:158).

Sršeni so zadeli kar 24 trojk in dosegli največ točk v tej sezoni Lige NBA. Junak večera je bil Kelly Oubre, ki je bil kar desetkrat natančen izza črte, nasul je 39 točk. LaMelo Ball se je veselil četrtega trojnega dvojčka v sezoni z 29 točkami, 13 podajami in 10 skoki. Pacersi, ki so lani v dodatnih kvalifikacijah izločili Charlotte, so v tej sezoni izgubili vse štiri medsebojne tekme.

Izkušeni Kevin Love je vodil Cavalierse do 30. zmage v sezoni. Lani so zbrali le 22 zmag. Foto: Reuters

Izjemni Cavaliersi povozili prvake
Cleveland je najprijetnejše presenečenje sezone, saj ima že 30 zmag. Cavaliersi so odpravili Milwaukee s 115:99 in se veselili osme zmage na zadnjih devetih tekmah. Kevin Love je zadel pet trojk in bil s 25 točkami najboljši strelec Clevelanda.

Prvaki so prišli v Ohio z vsemi zvezdniki. Giannis Antetokounmpo je dosegel 26 točk, Bobby Portis 22, Khris Middleton pa 21.

"To nikakor ni tisti Cleveland, ki smo ga poznali v zadnjih letih. Zares so zgradili močno ekipo. V tej sezoni bodo igrali v končnici in lahko se srečamo," je povedal MVP julijskega finala Antetokounmpo.

Devin Booker je bil neustavljiv v razprodani Vivint Areni v Salt Lake Cityju. Foto: Reuters

43 točk Bookerja za osmo zaporedno zmago Phoenixa
Devin Booker je nasul 43 točk za zmago Phoenixa v Salt Lake Cityju (97:105). Utah je brez Donovana Mitchlla in Rudyja Goberta doživel drugi poraz proti Sunsom v treh dneh. Najboljša ekipa v ligi se je veselila že osme zaporedne zmage.

Veteran Chris Paul je 15 od 21 točk zbral v zadnji četrtini. Sunsi so sijajno odprli tekmo, prvo četrtino so dobili kar z 39:18, a je Utah odgovoril in dobil drugi del igre s 30:11.

Denver izkoristil odsotnost vseh treh zvezdnikov Brooklyna
Brooklyn je izgubil proti Denverju s 118:124. Netsi so igrali brez vseh treh zvezdnikov. James Harden je počival po torkovem porazu proti LA Lakersom, Kevin Durant ima poškodovano levo koleno, Kyrie Irving pa domačih tekem ne sme igrati, saj ni cepljen.

Novinec Cam Thomas je dosegel 25 točk, Patty Mills pa jih je dodal 21. Netsi so prvi polčas dobili s 65:54. Ključna je bila tretja četrtina, ki je zanesljivo pripadla Nuggetsom (26:42). Nikola Jokić je prispeval 26 točk, 10 skokov in 8 podaj, Austin Rivers pa je zadel sedem trojk.

Tekme 26. januarja:
PORTLAND - DALLAS
112:132 (25:40, 34:28, 22:30, 31:34)
Simons 23 (9/14 iz igre, 4/7 za tri), McCollum 20 (4/10 za tri), Powell 19 in 9 skokov, Nurkić 18, McLemore 9 (3/5 za tri), Watford 8, Elleby 7, Brown 4, Bievins in Snell po 2; Porzingis 22 (8/18 iz igre), Brunson 20 (9/15 iz igre) in 11 podaj, Dončić 15 (4/11 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 5/8), 15 podaj in 10 skokov v 37 minutah, Bullock (4/7 za tri) in Powell (5/5 iz igre) po 15, Kleber 12, Finney Smith 11, Green 9, Ntilikina 8, Chriss 5.

CLEVELAND - MILWAUKEE 115:99
Love 25 (5/9 za tri), Osman 23 (6/14 za tri), Garland 19 in 8 podaj, Mobley 16; G. Antetokounmpo 26 (7/13 iz igre) in 9 skokov, Portis 22 (10/15 iz igre), Middleton 21.

INDIANA - CHARLOTTE 126:158
Bitadze (8/12 iz igre) in Jackson po 17, Craig in Stephenson (10 podaj); Oubre 39 (10/15 za tri), Ball 29 (11/16 iz igre, 3/4 za tri), 13 podaj in 10 skokov, Bridges 22, Rozier 20 (4/8 za tri).

ORLANDO - LA CLIPPERS 102:111
F. Wagner 21 (9/12 iz igre) in 9 podaj, Anthony 19 in 11 podaj, Harris in Suggs po 14; Coffey 19 (3/6 za tri), Kennard 17, Mann 14.

ATLANTA - SACRAMENTO 121:104
Okungwu (6/9 za tri) in Bogdanović po 18, Young 17 (7/18 iz igre, 3/8 za tri) in 10 podaj; Barnes 28 in 9 skokov, Barnes 20, Holmes 12.

MIAMI - NEW YORK 110:96
Robinson 25 (7/11 za tri), Butler 22 (7/8 iz igre), Herro 21, Tucker 20 (4/6 za tri); Toppin 18, Barrett 17 (3/5 za tri), Quickley 12, Randle 11.

BROOKLYN - DENVER 118:124
Thomas 25 (4/6 za tri), Mills 21 (4/8 za tri), Aldridge 18, Harden, Durant in Irving niso igrali; Jokić 26 (8/13 iz igre, 2/2 za tri), 10 skokov in 8 podaj, Rivers 25 (7/10 za tri), Barzton 21 in 10 skokov, Cousins 13.

CHICAGO - TORONTO 111:105
DeRozan 29 (11/19 iz igre), LaVine 23, Vučević 17 (8/11 iz igre), 15 skokov in 8 podaj; Trent 32 (6/10 za tri), Anunoby 23 (10/15 iz igre), Barnes 16, Siakam 12.

SAN ANTONIO - MEMPHIS 110:118
Vassell 20 (8/16 iz igre), Johnson (4/9 za tri) in Pöltl (8/8 iz igre) po 18, Murray 16 (5/17 iz igre), 11 podaj in 10 skokov; Morant 41 (15/28 iz igre, 3/5 za tri), Jackson Jr. 22 in 9 skokov, Bane 20.