Giannis Antetokounmpo (ob njem Ivica Zubac, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom) je dosegel 27 točk in 11 skokov. Foto: Reuters

Milwaukee v Ligi NBA nadaljuje zmagoviti pohod. Števec zaporednih zmag se je ustavil pri 14. Marsikdo je pričakoval, da bodo Clippersi trd oreh, toda že po prvi četrtini je bilo 30:15. Giannis Antetokounmpo je 25. rojstni dan proslavil z 21. dvojnim dvojčkom sezone. Dosegel je 27 točk (iz igre 11/20) in 11 skokov.

"Obupni smo bili!"
"V mestu smo iskali darilo zanj, a nismo našli ničesar in smo mu podarili tole ... Samo to lahko rečem. Bili smo obupni, že na začetku se je to videlo. Tudi jaz moram bolje pripraviti ekipo. Imeli smo več izgubljenih žog (21) kot podaj (18)," je bil kritičen trener Clippersov Doc Rivers.
Z zglednim metom iz igre (7/9) in 17 točkami (ter 6 skoki in 5 podajami) je grškemu zvezdniku pomagal Khris Middleton. Pri gostih je bil najučinkovitejši Kawhi Leonard, ki pa je za 17 točk potreboval kar 14 poskusov iz igre (5/14).

Dragić zaradi poškodbe spet ni igral
Miami je bil s 112:103 boljši od Washingtona, potem ko je zadnjo četrtino dobil s 26:18. Prvi strelec je bil Jimmy Butler, ki je ob 28 točkah zbral tudi 11 podaj. Do dvojnega dvojčka je prišel tudi Ban Adebayo (24 točk in 14 skokov). Goran Dragić je izpustil tretjo zaporedno tekmo zaradi poškodbe desne prepone. Miami je ujel 50 odbitih žog, tekmeci 39.

Anthony Davis je preporodil Lakerse. V Moda Centru je bil najboljši igralec tekme, blestel je tudi v obrambi, zbral je tri blokade. Lakersi so ta teden zmagali tudi v Denverju in Salt Lake Cityju, kjer v prejšnjih sezonah niso imeli nobenih možnosti. Foto: Reuters

70 točk naveze James-Davis
Lakersi so na gostovanju zmagali že enajstič zapored. Portland so z izjemno napadalno učinkovitostjo (77 točk že v prvem polčasu) ugnali s 113:136. Udarna naveza lige James-Davis je pustošila po Moda Centru, skupaj sta prispevala kar 70 točk. Anthony Davis je 39 točkam dodal 9 skokov, LeBron James pa je ob 31 točkah zbral še 8 podaj in 7 skokov.

Velik šok za Blazerse se je zgodil že v uvodni četrtini, ko si je organizator igre Rodney Hood strgal levo ahilovo tetivo. Sezona je zanj končana. Trener Terry Stotts je izgubil živce v tretji četrtini in bil izključen.

Tekme 6. decembra
MIAMI - WASHINGTON 112:103
Butler 28 (9/16 iz igre), 11 skokov in 11 podaj, Adebayo 24 in 14 skokov, Herro 22 (10/18 iz igre); Beal 23, Wagner in Bertans (10 skokov) po 19.

CLEVELAND - ORLANDO 87:93
Sexton 19, Osman 14; Ross 21, Fournier 18, Gordon 14.

DETROIT - INDIANA 108:101
Drummond (22 skokov) in Griffin po 25, Kennard 15, Rose 14; Warren 26 (11/18 iz igre), Brogdon 21, Sabonis 18 in 13 skokov, Lamb 12.

Jimmy Butler je k zmagi Miamija nad Washingtonom prispeval 28 točk. Foto: Reuters

MILWAUKEE - LA CLIPPERS 119:91