Kristaps Porzingis je bil neustavljiv. Latvijec je zaradi poškodbe kolena počival več kot leto in pol, na začetku letošnje sezone še ni ujel pravega ritma, v zadnjem mesecu pa se je razigral. Foto: Reuters

21-letni Ljubljančan je po porazu na Floridi priznal, da je težko ujel žogo. Izgubil je šest žog in tudi zgrešil šest metov izza črte. Njegov nastop v Chicagu v ponedeljek je prav tako vprašljiv.

Tokrat se ni prav nič poznalo, da je manjkal. Mavericksi so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili kar s 35:20. Na odmor so odšli z 19 točkami prednosti (44:63) in jo na začetku tretje četrtine še povišali (44:70). Razglašeni Volkovi se do konca tekme niso več nevarno približali.

Minnesota je v veliki krizi. Izgubila je kar 20 izmed zadnjih 22 tekem in nima nobene možnosti za preboj v končnico. Zelo se je poznalo, da je Karl-Anthony Towns izpustil že peto zaporedno tekmo zaradi poškodbe levega zapestja.

Minnesota že ob odmoru v izgubljenem položaju
Dallas je odlično odprl tekmo. Delon Wright je po treh minutah in pol povišal vodstvo gostov na 2:10 in trener Ryan Saundres je vzel minuto odmora. Volkovi so držali priključek do konca prve četrtine (24:28).

D'Angelo Russell se ni znašel pri Golden Statu, pri Minnesoti veliko stavijo na zvezdnika, ki pa je daleč od prave forme. Foto: Reuters

Na začetku druge četrtine so Mavericksi nanizali 11 zaporednih točk. Tim Hardaway se je izkazal z zabijanjem in trojko, nato pa je izza črte zadel še Porzingis (24:39). Gostitelji niso imeli razigranega posameznika. D'Angelo Russell, ki je v menjavi igralcev z Golden Statom prišel ob koncu prestopnega roka, ni imel svojega dne (6/18 iz igre, 2/9 za tri). Tudi zaključek prvega polčasa je pripadel Dallasu. Seth Curry je zadel trojko po koraku nazaj in ob osebni napaki Juana Hernangomeza dodal še prosti met. Dorian Finney-Smith je z zabijanem sedem desetink pred odmorom postavil piko na i (44:63).

Prednost narasla že na 26 točk
Razigrana Curry in Porzingis sta odprla drugi polčasa s trojkama, Wright pa je s polaganjem povišal na 44:70. Po 36 minutah so imeli Mavericksi 16 točk prednosti (65:81). V zadnji četrtini se Minnesota ni uspela približati.

Porzingis ujel pravi ritem
"Po poškodbi sem potreboval kar nekaj časa, da sem ujel pravi ritem. Zdaj sem v pravi formi. Soigralci točno vedo, kam je treba podati žogo. Ujeli smo se," je bil zadovoljen Porzingis. Le še zvezdnik Lakersov Anthony Davis je v letošnji tekmi zbral 35 točk, 10 skokov in 5 blokad. Latvijec je prevzel glavno vlogo, ko Dončića ni v ekipi. Na zadnjih enajstih tekmah je v povprečju dosegal 27,3 točke, 10,9 skoka in 2 blokadi.

Bosta v ponedeljek v Chicagu počivala oba zvezdnika?
"38 točk ne pove vsega. To je le četrt zgodbe te tekme. V obrambi je bil Poringis fenomenalen. Blokiral je številne mete, na obeh straneh nam je zagotovil skok, rešil je nekaj izgubljenih žog. Njegova obrambna predstava je bila popolna," je bil navdušen trener Carlisle, ki se bo še odločil, če bo Latvijec igral v ponedeljek v Chicagu. Že pred časom se je odločil, da drugi dan t. i. "back to back" tekem ne igra.

Jokić s trojnim dvojčkom potopil prvake
Nikola Jokić je bil s trojnim dvojčkom najzaslužnejši za zmago Denverja nad Torontom s 133:118. Center je prispeval 23 točk, 18 skokov in 11 podaj. To je bil njegov 12. trojni dvojček v tej sezoni.

Serge Ibaka in Fred VanVleet sta zelo majkala prvi prvakih. Večer karierer je imel OG Anunoby z 32 točkami. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo Nuggetsi dobili s 33:22. Vlatko Čančar je vstopil minuto in sekundo pred zadnjim piskom sirene.

LeBron James je znova dobil obračun z Zionom Williamsonom. Foto: Reuters

13. trojni dvojček Jamesa za zmago v New Orleansu
Še drugič v tem tednu sta se srečala LeBron James in Zion Williamson. Gledalci v Smoothie King Centru so zares prišli na svoj račun. Zvezdnik LA Lakersov je s 13. trojnim dvojčkom poskrbel za zmago (114:122). Prispeval je 34 točk, 13 podaj in 12 skokov. Williamson je s 35 točkami dosegel rekord kariere.

Zion kraljeval v raketi
Jezerniki so se spustili v divjanje po parketu s Pelikani. Obe ekipi sploh nista igrali obrambe, velikokrat so se akcije zaključevale že po nekaj sekundah. Dwight Howard in JaVale McGee nista uspela izriniti Williamsona iz rakete. Mladi center je zlahka polnil koš iz bližine, natančen pa je bil tudi pri prostih metih (11/13).

V končnici so Lakersi le strnili obrambo
Štiri minute pred koncem je bil izid izenačen (108:108). Trener Lakersov Frank Vogel je vseskozi poudarjal, da se bo treba zbrati v obrambi, čeprav je zaradi bolečin v kolenu manjkal Anthony Davis, ki velja za enega najboljših obrambnih igralcev lige.

James je najprej našel Kyla Kuzmo, ki je zadel za tri točke, nato pa je še sam zadel trojko za 111:116. Pelikani zadnje tri minute niso dosegli koša iz igre, James in Avery Bradley pa sta s prostimi meti potrdila 46. zmago sezone za najboljšo ekipo Zahoda.

Tekme 1. marca:
MINNESOTA - DALLAS
91:111 (24:28, 20:35, 21:18, 26:30)
Russell 16 (6/18 iz igre, 2/9 za tri), Beasley 14, Hernangomez in Culver po 12, Reid (12 skokov) in Okogie po 9, Layman 6, Martin 5, Johnson in McLauglin po 4; Pozingis 38 (13/25 iz igre, 6/14 za tri), 13 skokov in 5 blokad, Se. Curry 27 (11/17 iz igre), Hardaway 19, Finney Smith 9 in 11 skokov, Wright, Barea in Lee po 4, Kleber, Jackson in Marjanović po 2, Dončić ni igral zaradi poškodbe palca na levi roki.

CHARLOTTE - MILWAUKEE 85:93
Graham 17, Rozier 13, Washington 12; Antetokounmpo 41 (17/20 iz igre) in 20 skokov, B. Lopez 16, Hill 11.

LA CLIPPERS - PHILADELPHIA 136:130
Leonard 30 (10/20 iz igre), George, Harrell in Williams po 24; Milton 39 (14/20 iz igre, 7/9 za tri), Harris 25 (11/21 iz igre), Burks 15.

DENVER - TORONTO 133:118
Jokić 23 (8/11 iz igre), 18 skokov in 11 podaj, Murray 22 (6/10 za tri), Craig 17, Grant 16, Čančar 0 v minuti; Anunoby 32 (12/16 iz igre), Powell 24, Lowry 17, Siakam 16.

SACRAMENTO - DETROIT 106:100
Fox 23 (7/16 iz igre), Hield 19, Bogdanović 15; Wood 20 in 12 skokov, Knight 16 (5/10 za tri), Mihajluk 14.

NEW ORLEANS - LA LAKERS 114:122
Williamson 35 (12/16 iz igre, prosti meti 11/13) in 7 skokov, Ball 19 (7/15 iz igre), 9 skokov in 9 podaj, Ingram 15, Favors 12 in 14 skokov; James 34 (14/21 iz igre, 3/5 za tri), 13 podaj in 12 skokov, Kuzma 20, Caldwell-Pope 13, Bradley, Green in Morris po 10.

GOLDEN STATE - WASHINGTON 110:124
Wiggins 27 (9/19 iz igre), Poole, Paschall in Mulder po 17; Beal 34 (7/9 za tri) in 8 podaj, Bertans 29 (8/10 za tri), Hačimura 15 in 8 skokov.