Dončić je že v tretji četrtini vpisal prvi trojni dvojček v tej sezoni. Skupaj jih je v Ligi NBA dosegel že 37. Foto: AP

29. oktobra je bil Dallas na domačem parketu boljši s 104:99, prejšnji četrtek pa je bilo zelo napeto San Antoniu (108:109). Tokrat je bilo vse odločeno že po treh četrtinah, Mavericksi so si nabrali kar 25 točk naskoka (77:102). Spursi si lahko oddahnejo, saj bo zadnja medsebojna tekma v sezoni na sporedu šele 10. aprila.

Mavericksi so imeli znova sijajen večer v At&TCentru. Izgubili so le pet žog, zadeli pa so kar 18 trojk. Boljši so bili tudi v skoku (48:41). Dončić je imel veliko pomoč, saj je blestel Kristaps Porzingis. Latvijec je z 32 točkami postavil rekord sezone, na prvih dveh tekmah s Spursi je manjkal zaradi bolečin v hrbtu. V prvem polčasu je nasul kar 23 točk. Jalen Brunson je dodal 17 točk, Dorian Finney Smith pa 15.

Pri San Antoniu je bil najučinkovitejši Devin Vassell z 20 točkami. Zelo se je poznalo, da je manjkal center Jakob Pöltl, ki je bil na začetku sezone v zelo dobri formi. Izpustil je že četrto tekmo zaradi okužbe s koronavirusom. Trener Gregg Popovich upa, da bo lahko potoval z ekipo v nedeljo v Los Angeles na tekmo z Lakersi.

Dončić z dvema trojkama zrežiral preobrat
Na začetku tekme so bili Spursi razigrani v napadu. Dejounte Murray je s prodori in polaganji povzročal veliko težav obrambi Dallasa in gostitelji so povedli s 16:11. Dončić je odgovoril s trojko z leve strani ob izteku napada, nato pa je bil natančen še z desne strani. Izza črte je bil natančen še Reggie Bullock in Mavericksi so z delnim izidom 13:0 prevzeli vodstvo (16:24). Spursi so slabo igrali v obrambi in po prvi četrtini so zaostajali z 22:31.

Kristaps Porzingis je 23 od 32 točk nasul v prvem polčasu. Foto: Reuters

17 točk Porzingisa v drugi četrtini
Sredi druge četrtine so se Spursi približali na 43:48, nato pa se je razigral Porzingis. Dončić ga je poiskal skoraj v vsakem napadu in Latvijec je v drugi četrtini zbral kar 17 točk. Najbolj je navdušil z metom skoraj s polovice igrišča ob pisku sirene. Zadel je izjemno trojko od table in Dallas je odšel na odmor z enajstimi točkami naskoka (57:68). Dončić je v prvem polčasu prispeval 16 točk, 10 podaj in 7 skokov.

Prednost Mavericksov še narasla
Na začetku drugega polčasa je Dallas z delnim izidom 9:0 še povišal prednost (62:81). Dončić je že sredi tretje četrtine vpisal trojni dvojček. Razigral se je tudi Brunson, ki je zadel dve trojki zapored in po 36 minutah je bila tekma odločena (77:102).

Kidd pustil Dončića na parketu do konca
Trener Jason Kidd ni pustil Dončića na klopi, čeprav je bila razlika ogromna. Deset minut pred koncem se je vrnil na parket in nasul še 12 točk. Zadel je še tri trojke iz leve strani, ki mu očitno zelo leži. Prejšnjo soboto je iz podobnega položaja potopil Boston ob pisku sirene. 22-letni Ljubljančan je bil zelo sproščen in Kidd ga je pustil na parketu vse do konca tekme.

Porzingis: Dončić je vzel celotno breme z naših ramen
"Zelo lahko je igrati z Dončićem. Celotno breme je vzel z naših ramen. Vsi imamo precej bolj odprte mete, saj se obramba osredotoči nanj," je povedal Porzingis.

Dončić ga je dopolnil: "Ko naju s Porzingisom krijejo manjši igralci, morava to večkrat izkorisiti. Tokrat je dobro uspelo."

Curry nasul 40 točk za enajsto zmago Bojevnikov
Golden State ostaja najbolj vroča ekipa Lige NBA. Bojevniki so odpravili Chicago s 119:93. Stephen Curry je dosegel 40 točk, zadel je devet trojk iz 17 poskusov. Zvezdnik je že 52-krat v bogati karieri prispeval vsaj 40 točk.

Stephen Curry je zadel devet trojk v Chase Centru. Njegov genialni partner Klay Thompson naj bi se vrnil naslednji mesec. Bojevniki so že zdaj ekipa, ki bi lahko prišla zelo daleč tudi v končnici. Foto: Reuters

Izbranci Steva Kerra so se veselili sedme zaporedne zmage. Skupno imajo že enajst zmag, edini poraz pa so doživeli 28. oktobra proti Memphisu po podaljšku. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Bojevniki dobili s 35:17.

Schröder zrežiral zmago Bostona nad oslabljenimi prvaki
Boston je premagal Milwaukee s 122:113 po podaljšku. MVP julijskega finala Giannis Antetokounmpo je 90 minut pred začetkom tekme v TD Gardnu sporočil, da ne bo igral zaradi zvina desnega gležnja.

Trener Celticsov Ime Udoka je vseskozi opozarjal svoje varovance, da bodo ostali igralci iztisnili maksimum iz sebe in to ne bo lahka tekma. Dennis Schröder je bil junak srečanja. Nemec je 8 od 38 točk (rekord sezone) prispeval v podaljšku, ki ga je Boston dobil s 14:6.

Pri prvakih je Bobby Portis zbral 22 točk, Grayson Allen pa 21, z dvema trojkama v zadnjih 73 sekundah je izsilil podaljšek.

Nikola Jokić se je veselil drugega trojnega dvojčka v sezoni. Foto: Reuters

Trojni dvojček Jokića po odsluženi kazni
Denver je brez poškodovanega Vlatka Čančarja premagal Atlanto s 105:96. Aaron Gordon je dosegel 23 točk, eno manj pa Nikola Jokić, ki je dodal 19 skokov in 10 podaj. MVP rednega dela lanske sezone se je na najboljši mogoč način vrnil, potem ko je odslužil eno tekmo prepovedi igranja. Pri Atlanti je s 30 točkami izstopal Trae Young.

Polom Lakersov na domačem parketu
V Staples Centru so LA Lakersi prikazali najslabšo predstavo sezone in izgubili proti Minnesoti s 83:107. LeBron James je izpustil že četrto tekmo zapored zaradi poškodbe trebušne mišice. Na zadnjih dveh tekmah proti Charlottu in Miamiju so se Jezerniki izvlekli po podaljšku, tokrat pa so bili nemočni.

Karl-Anthony Towns je zasenčil tudi Anthony Davisa v Staples Centru. Foto: Reuters

Minnesota je prekinila niz šestih porazov. Prav nič ni kazalo na tak razplet v prvem polčasu. Lakersi so povedli s 26:15. Ob odmoru so imeli še pet točk naskoka (49:44). V tretji četrtini so bili neprepoznavni, Volkovi so jo dobili kar s 40:12. Razigral se je Karl-Anthony Towns, ki je 18 od 29 točk dosegel v tretji četrtini. Nekdanji veliki up Lakersov D'Angelo Russell je v svoji najljubši dvorani dosegel 22 točk.

Russell Westbrook si je 33. rojstni dan predstavljal popolnoma drugače. Dosegel je 20 točk, Anthony Davis jih je zbral 22. Ljubljenec občinstva Carmelo Anthony je imel katastrofalen večer (1/12 iz igre, 1/8 za tri).

Tekme 12. novembra:
SAN ANTONIO ‒ DALLAS
109:123 (22:31, 35:37, 20:34, 32:21)
Vassell 20 (3/6 za tri), K. Johnson (3/6 za tri) in Murray po 15, McDermott 14 (4/5 za tri), Eubanks 12, Walker 10, Young 9, Forbes in White po 5, Jones 4; Dončić 32 (11/23 iz igre, 6/13 za tri, prosti meti 4/8), 15 podaj in 12 skokov v 36 minutah, Porzingis 32 (12/22 iz igre, 3/9 za tri) in 7 skokov, Brunson 17, Finney Smith 15, Bullock 7, Ntilikina in Powell po 6, Hardaway 5, S. Brown 3.

CHARLOTTE ‒ NEW YORK 104:96
Bridges 24 (8/17 iz igre), Hayward 22, Rozier 18, Ball 12, 17 skokov in 9 podaj; Walker 26 (4/9 za tri), Burks 15 (3/6 za tri), Robinson 11, Randle 10 (4/15 iz igre).

BOSTON ‒ MILWAUKEE * 122:113
Schröder 38 (16/27 iz igre, 3/9 za tri) in 8 skokov, Tatum 27 (5/13 za tri) in 11 skokov, Smart 19, R. Williams 12 (5/5 iz igre) in 10 skokov; Portis 22 (10/15 iz igre), Allen 21 (5/9 za tri), Holiday 17 (6/25 iz igre, 1/12 za tri) in 13 podaj, Hill 16, Connaughton 15, G. Antetokounmpo ni igral.