Luka Dončić ni imel dovolj pomoči soigralcev. V zadnji četrtini je počival, saj je bil zaostanek že prevelik. Foto: Reuters

Trener Dallasa Jason Kidd ni imel na voljo vseh košarkarjev. Spencer Dinwiddie je počival, manjkal je tudi Reggie Bullock. Za Tima Hardawaya je sezona že končana. Zelo se je poznalo, da so bili Mavericksi utrujeni po napornem srečanju v Philadelphii v petek zvečer. V zadnjih osmih dneh so odigrali pet tekem na gostovanjih.

Sršeni zadeli 20 trojk
Charlotte je imel precej več razigranih posameznikov. Miles Bridges je dosegel 23 točk, P. J. Washington in LaMelo Ball sta bila po petkrat natančna izza črte. Sršeni so zadeli kar 20 trojk iz 42 poskusov. Charlotte je dobil štiri tekme zapored in je na devetem mestu Vzhoda, ki vodi v dodatne kvalifikacije za končnico.

Udaren start gostiteljev
Že na začetku tekme se je zelo poznalo, da so gostitelji spočiti, saj so zadnjo tekmo igrali v sredo proti Atlanti. Po treh minutah so povedli s 16:2. Terry Rozier je zadel dve trojki, izza črte sta bila natančna še Ball in Bridges. Kidd je vzel minuto odmora. Dončić je hitro našel pravi odgovor, v 61 sekundah je zadel tri trojke zapored in znižal na 22:18. Obramba Dallasa je bila zelo slaba in po 12 minutah so Sršeni vodili s 35:24.

Mavericksi povedli, nato pa znova popustili
Na začetku druge četrtine je Dončić počival, igro je odlično vodil Jalen Brunson. Mavericksi so z delnim izidom 19:5 prvič na srečanju povedli po košu Franka Ntilikine štiri minute pred odmorom (46:47).

Charlotte je hitro znova ujel pravi ritem v napadu v zadnjih dveh minutah prvega polčasa, ko je z enajstimi zaporednimi točkami odšel na odmor s prednostjo devetih točk (61:52). P.J. Washington in Kelly Oubre sta zadela trojki tik pred koncem prvega dela.

LaMelo Ball je zadel pet trojk iz osmih poskusov. Foto: Reuters

Dončić vsega ni zmogel sam
Dončić je na začetku tretje četrtine dosegel 15 točk v petih minutah. Trikrat je bil natančen izza črte. Ko so ga podvajali, je podal do Maxija Kleberja in Nemec je znižal na 74:72 sredi tretje četrtine. Ljubljančan je osmo trojko zadel minuto in 46 sekund pred koncem tretje četrtine, znižal je na 91:80. Znova so zadnjih 11 točk dosegli Sršeni. Oubre, Rozier in Bridges so zadeli za tri točke v zadnji minuti.

Charlotte je povedel s 102:80. Na začetku zadnje četrtine je Dončić sedel na klopi. Ball je zadel dve zaporedni trojki, Oubre pa je s polaganjem povišal na 114:82 in devet minut pred koncem je bilo jasno, da se Dončić ne bo več vrnil na parket. Navijači obeh ekip so v zadnjih minutah glasno vzklikali, da želijo na parketu videti Bobana Marjanovića. Eden izmed najbolj priljubljenih košarkarjev v Ligi NBA ni vstopil v igro.

Kidd: Gremo v napačno smer
"Preveč smo se zanašali na uspešen napad, pozabili pa smo na obrambo na zadnjih dveh tekmah. Gremo v napačno smer in hitro se moramo zbrati. V preteklih mesecih smo igrali precej bolje in moramo se vrniti na to raven. Charlotte se je odločil za consko obrambo in imeli smo veliko težav. Na vsak način so želeli, da Luka nima žoge. V končnici nas čaka conska obramba in preostali igralci bodo morali zadevati," je povedal Kidd.

Borrego: Ne smemo stopiti s plina, ampak moramo še pospeševati proti končnici
Precej boljše volje je bil trener Charlotta James Borrego, ki je bil zaskrbljen februarja, ko so njegovi varovanci izgubili 11 od 13 tekem. "Zelo agresivno smo igrali. To je bil pravi boj, fantje so se zelo povezali. Treba bo zadržati tako igro, zdaj ne smemo stopiti s plina, ampak le še pospeševati proti končnici."

Prvaki brez Antetokounmpa nemočni v Minnesoti
Dallas bo v ponedeljek gostil Minnesoto, ki ima le eno zmago manj in se lahko še uvrsti med najboljšo šesterico. Volkovi so na uvodni sobotni tekmi ugnali oslabljeni Milwaukee s 138:119. Pri prvakih zaradi bolečin v desnem kolenu ni igral MVP lanskega finala Giannis Antetokounmpo.

LeBron James je že v drugi četrtini prejemal čestitke soigralcev. Foto: Reuters

James že v drugi četrtini prehitel Malona na drugem mestu
Washington je premagal LA Lakerse s 127:119. LeBron James je prehitel Karla Malona na drugem mestu večne lestvice strelcev Lige NBA. 19 točk mu je pred začetkom tekme v Capitol One Areni še manjkalo do legendarnega košarkarja Utaha, ki je kariero končal leta 2004 s 36.928 točkami. Nov mejnik je postavil s polaganjem sredi druge četrtine.

Naslednjo sezono bo padel tudi rekord Jabbarja
V drugi polovici rednega dela naslednje sezone bo 37-letni James lahko zavzel vrh. Kareem Abdul-Jabbar je v 20-letni karieri dosegel 38.387 točk. Zadnjo tekmo je odigral leta 1989, ko so Lakersi izgubili v finalu proti Detroitu.

Kristaps Porzingis je bil neustavljiv v zadnji četrtini. Latvijec se ni več odločal za mete od daleč, ampak je prevladoval v raketi, saj Lakersi niso imeli centra. Foto: Reuters

Šov Porzingisa v zadnji četrtini
Jezerniki so vodili večino tekme (največ za 16 točk), zadnjo četrtino pa so Wizardsi dobili s 34:20. Kristaps Porzingis je 16 od 27 točk dosegel v zadnji četrtini. Latvijec je prikazal najboljšo predstavo v dresu Washingtona.

Wizardsi so tekmo končali z delnim izidom 12:3 v zadnjih dveh minutah. Veselili so se prve zmage po šestih zaporednih porazih. Porzingis je z zabijanjem in natančnim metom po koraku nazaj poskrbel za vodstvo s 119:116. Deni Avdija je zadel trojko z desne strani. Odgovoril je Malik Monk, a je nato Porzingis z edino trojko na tekmi potrdil zmago Washingtona in s tem precej zagrenil svečani večer Jamesa.

Zvezdnik Lakersov je bil razred zase na parketu z 38 točkami in 10 skoki. Russell Westbrook je bil znova blizu trojnemu dvojčku (22 točk, 10 skokov in 8 podaj). Jezerniki so doživeli že 41. poraz v tej sezoni in pošteno se bodo morali še potruditi za dodatne kvalifikacije.

Tekme 19. marca:
CHARLOTTE - DALLAS
129:108 (35:24, 26:28, 41:28, 27:28)
Bridges 23 (3/5 za tri), Washington 21 (5/9 za tri), Rozier 18 (4/7 za tri), Oubre in Ball (5/9 za tri) po 17, Harrell 13, Thomas 11, Martin in McDaniels po 4, Plumlee 1; Dončić 37 (13/20 iz igre, 8/12 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 30 minutah, Ntilikina 12, Chriss in Brunson po 10, Kleber in Green po 9, Finney Smith 8, Burke 5, Brown 4, Powell in Bertans po 2.

MINNESOTA - MILWAUKEE 138:119
Edwards (5/10 za tri) in Towns (11 skokov) po 25, Russell 16 (4/8 za tri; Connaughton (5/11 za tri), Middleton in B. Lopez po 15, Holiday 14, G. Antetokounmpo ni igral.

CLEVELAND - DETROIT 113:109
Garland 24 in 12 podaj, Osman 16, Stevens 15; Grant 40 (7/9 za tri), Bey 20, Cunningham 15 in 10 podaj.

WASHINGTON - LA LAKERS 127:119
Porzingis 27 (9/17 iz igre), Caldwell Pope 18 (3/5 za tri), Avdija in Gafford po 17, Satoransky 16 (6/6 iz igre); James 38 (16/29 iz igre, 4/10 za tri) in 10 skokov, Westbrook 22 (10/15 iz igre), 10 skokov in 8 podaj, Monk 17 (3/5 za tri), Anthony 13.