Collin Sexton je v končnici tekme vlekel voz Utaha, a mu ga ni uspelo povleči do zmage. Warriorsi so zmagali osmič na zadnjih desetih tekmah, to je bila sicer tudi 500. zmaga v trenerski karieri Steva Kerra. Foto: Reuters

Ta je prvič od svoje krstne sezone, natančneje od 11. marca 2012, med elito tekmo začel na klopi, v nadaljevanju obračuna pa je bil nerešljiva uganka za domačo zasedbo, nasul ji je sedem trojk in večer končal s 35 točkami. Prav toliko jih je sicer na drugi strani zbral tudi Collin Sexton, dve manj je dodal Keyonte George.

Klay Thompson je iz igre metal 13/22, zadel je 7 od 13 metov za tri in končal pri 35 točkah, s čimer je bil daleč najboljši strelec Golden Stata. Drugi je bil Draymond Green (23 točk). Foto: Reuters

Gostitelji so bili spredaj le v prvi četrtini, v drugi so bili še konkurenčni do rezultata 44:44, nato pa so Warriorsi do odmora stopili na plin in polčas sklenili s prednostjo 13 točk (71:84).

Ta se je v tretji četrtini le še večala, največja je znašala 19 točk (71:90 in 101:120), potem pa so se varovanci Willa Hardyja počasi, a vztrajno začeli vračati v obračun. Slabih šest minut pred koncem jim je uspelo zaostanek prek alley-oopa Johna Collinsa prvič po dolgem času stopiti na enomestno število (122:130).

V končnici tekme je voz Jazza vlekel Sexton, trojko je prispeval še Lauri Markanen, minuto in pol pred koncem je ekipi ločil le še koš (135:137), a se je Golden State še pravočasno pobral. Po dveh uspešno izvedenih prostih metih Stephena Curryja (140:137) je imel Utah v zadnjih dveh sekundah obračuna priložnost, da s trojko izsili podaljšek, a je Sexton ob sireni zgrešil izza črte.

Po tekmi je največ pozornosti požel Thompson, ki je poudaril, da je bil zaradi dejstva, da je tekmo po več kot desetletju začel na klopi, dodatno motiviran. "Lahko si užaljen, lahko pa stopiš na parket in se odzoveš na najboljši mogoč način. Storil sem to in mislim, da mi je uspela kar dobra predstava," je po tekmi dejal 34-letni veteran, ki je postal šesti košarkar Golden Stata s preseženimi 15.000 točkami.

Kerr v ponedeljek še v Srbiji

V Salt Lake Cityju so košarkarji Utaha in Golden Stata odigrali preloženo tekmo, ki je bila odpovedana zaradi smrti pomočnika trenerja kalifornijske ekipe Dejana Milojevića. Pogreb, na katerem je bil tudi glavni trener Warriorsev Steve Kerr, je bil v ponedeljek v Srbiji.