Goran Dragić je ob vrnitvi na parket za tri točke metal 4/9, za dve pa 2/3, ob tem pa je izkoristil še 2 od 3 prostih metov. Foto: Reuters

Po 21. zmagi Miamija je sicer Goran Dragić zatrjeval, da je še zarjavel, a statistika tega ni podkrepila. "Ob vrnitvi se skušaš spet prilagoditi sistemu. Počutil sem se, kot da ne bi izpustil nobene tekme," prenaša AP Dragićeve besede, ki je do 18 točk prišel ob 50-odstotnem metu iz igre (6/12).

Butler si je lahko vzel prosto
Prvi strelec Vročice je bil Bam Adebayo z 20 točkami, začetna petorka gostiteljev pa si je ob visoki prednosti, ki je proti skromnim Knicksom znašala tudi že +34, prislužila počitek v zadnji četrtini. Kar 7 igralcev je prispevalo dvomestno število točk, prvi zvezdnik južnofloridske ekipe Jimmy Butler je lahko ostal le pri 9 točkah, 8 podajah in 5 skokih v 28 minutah. Heat bo imel zdaj prosto vse do ponedeljka, ko gostijo Utah, šestouvrščeni klub Zahoda.

Dallas je v 2. četrtini pobegnil Philadelphii, povedli za +17 in je šel v zadnjo četrtino s prednostjo 11 točk. Foto: Reuters

18 skokov Porzingisa in 7 trojk Hardawaya
Tudi brez prvega zvezdnika Luke Dončića dokazuje Dallas, da še zdaleč ni odvisen od enega igralca, četudi je ta po prvi četrtini sezone sodil med četverico najboljših v Ligi NBA. Mavericksi so v gosteh nadigrali Philadelphio s 117:98. Latvijec Kristaps Porzingis upravičuje visoka pričakovanja in je 22 točkam dodal letos rekordnih 18 skokov, znova se je pri metu za tri strgalo Timu Hardawayu jr, ki je zadel 7 od 11 trojk in končal večer s 27 točkami.

"Smo precej dobri pri tem, da se poberemo po porazu," je po tekmi ocenil Porzingis. "Ne bi rekel, da smo bili slabi proti Bostonu, vendar nismo imeli najboljšega dne v napadu. Žal pa ne igramo tako dobro doma kot v gosteh. To bomo morali popraviti," je dodal unikatni krilni center, ki je na četrti tekmi zapored prispeval več kot 20 točk in 10 skokov.

V nedeljo obisk pri prvaku
Mavsi so gostujoči sezonski izkupiček popravili na izjemnih 11-2 in potrdili ponedeljkovo zmago v Milwaukeeju še s skalpom 76ersov, ki so po dveh domačih porazih – v sredo jih je kot prvi premagal Miami – zdrsnili na 6. mesto Vzhoda. Na drugi strani je Dallas zadržal 4. mesto Zahoda, zdaj pa jih čaka nov zrelostni izpit – v nedeljo ob 21.30 po slovenskem času gostujejo pri prvaku Torontu, sicer četrtem klubu Vzhoda. Po napovedih bo Dončić izpustil še četrto tekmo zapored.

LIGA NBA

TEKME 20. DECEMBRA

PHILADELPHIA – DALLAS 98:117
Embiid 33 (12/24 iz igre) in 17 skokov, Simmons 12, Richardson 10; Hardaway 27 (7/11 za tri), Porzingis 22 in 18 skokov, Finney Smith, Brunson in Se. Curry po 11, Kleber 10, Dončić ni igral
zaradi poškodbe gležnja.

MIAMI – NEW YORK 129:114
Adebayo 20 in 8 skokov, Dragić 18 (6/12 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 2/3), 8 podaj in 1 skok v 24 minutah, Robinson 18 (6/10 za tri), Nunn 15; Portis 30 (12/17 iz igre), Robinson 18, Morris