Najboljša športna ekipa na Primorskem v letošnjem državnem prvenstvu še ni klonila na domačem parketu.

Leto Primorci končujejo na vrhu v obeh tekmovanjih, ki se jih udeležujejo. V drugi jadranski druščini imajo po trinajstih krogih 12-1, v državnem prvenstvu pa so v enajstih tekmah izgubili le dvakrat.

Sixt Primorska leto 2018 končuje na vrhu Lige Nove KBM. Foto: BoBo/Srdjan Živulović

Napeto do konca
Zmago proti Rogaški je osvojila po hudem boju. Vodila je sicer večji del tekme, na začetku drugega polčasa tudi s 53:39, vendar so Slatinčani, ki so ravno v prejšnjem krogu prekinili niz petih porazov, pokazali, da se vračajo v formo, ki jih je krasila na začetku sezone.

Rezultat so izenačili pri 57:57, na zadnji mali odmor odšli s 63:63, nato pa za tri minute povsem zastali in gostiteljem dopustili delni rezultat 10:0. Izkušena in kakovostna zasedba Sixta Primorske prednosti 73:63 ni izpustila iz rok, čeprav so gostje "grizli" vse do zadnjih sekund, saj niso želeli izgubiti za več, kot so dobili prvo tekmo (70:64).

Sixt Primorska zgodba o uspehu

Najboljši posameznik pri Rogaški Rashun Davis (22 točk, 8 podaj, trojke 2:8) je zgrešil tri poskuse za tri točke, na drugi strani pa je prvi strelec tekme Marko Jagodić Kuridža (23 točk, 11 skokov, 4 podaje, indeks 31) s črte prostih metov poskrbel, da je bil končni izid 87:79.

Prva zmaga Ilirije
Prve zmage pa se je razveselila Ilirija, v dvanajstem nastopu je v gosteh premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo (85:81).

Zmaga gostov je povsem zaslužena, saj so Ljubljančani vodili večji del tekme, v zaključku pa so ohranili mirno kri in zaustavili nalet domačih. Ilirija je imela najvišjo prednost na začetku drugega polčasa pri 49:35, na začetku zadnje četrtine je vodila s 63:51, v 36. minuti pa še z 69:59.

Šenčur se je dobri dve minuti pred koncem približal (74:75), vendar se varovanci trenerja Saša Dončića niso zmedli. Najprej je trojko zadel Tevž Ružič, nato še Joshua Heath (81:76), česar domači niso več nadoknadili.