Ljubljančani so vodili skozi celotno srečanje, a so se domači košarkarji v prvem delu dobro upirali varovancem Jurice Golemca, prva četrtina se je končala z rezultatom 10:13. Najvišjo prednost so si košarkarji Cedevite Olimpije priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 12:30, ob polčasu je bil rezultat 22:43.

Razlika se je v drugem polčasu le še večala. Matic Rebec je pri zmagovalcih zbral deset podaj. V domači vrsti sta dva košarkarja dosegla dvomestno število točk, in sicer Miha Muratović (12) ter Lovro Urbiha (11).

Povratna tekma med tekmecema bo predvidoma v torek, 13. februarja, v Stožicah.

Pokal Spar, četrtfinale, prve tekme

TRIGLAV KRANJ − CEDEVITA OLIMPIJA 55:90
Muratović 12, Urbiha 11; Mulalić 24, Murić 19, Matković 12.

ŠENTJUR − ŠENČUR 76:83
Craig 24, Dunn-Martin 21; Ahmedović 16, Martinčič 15.

Sreda:
KRKA − HELIOS SUNS

Sreda, 18. januarja:
TERME OLIMIA PODČETRTEK − ILIRIJA

Povratne tekme bodo med 11. januarjem in 13. februarjem.

Šenčur znova zmagal v Šentjurju
Šentjur in Šenčur, ki sta pred dnevi igrala v pokalu, sta zdaj med seboj igrala tudi v 13. krogu državnega prvenstva. Znova so bili boljši Gorenjci, ki so slavili z 78:67. Pri zmagovalcih je bil s 15 točkami in osmimi skoki najboljši Gaber Ožegovič, pri domačih pa sta po 15 točk dosegla Tavian Dunn-Martin in Rok Nemanič, medtem ko je Tim Tomažič 11 točkam dodal 12 skokov.