Yogi Ferrell je bil najboljši strelec tekme v dvorani Ekinox. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Zmaji so doživeli že sedmi poraz v Evropskem pokalu in ostajajo v spodnjem delu lestvice v skupini B. V osmino finala bo napredovalo osem ekip.

Najboljši strelec tekme je bil Yogi Farrell s 24 točkami, zadel je štiri trojke iz sedmih poskusov. Edo Murić in Jaka Blažič sta dodala po 13 točk. Le šest zmajev se je vpisalo med strelce. Zach Auguste in Alen Omić nista dosegla niti točke.

Gostitelji so imeli precej več razigranih posameznikov. Izza črte so metali kar 50-odstotno (16/32). Axel Julien je zadel štiri trojke, Maxime Courby pa tri.

Olimpija več kot šest minut ni dosegla niti točke
V prvi četrtini si nobeni ekipi ni uspelo priigrati večje prednosti (20:20). Jacob Pullen je v prvi akciji druge četrtine zadel trojko, nato pa je šest minut pred odmorom znižal na 27:25. Olimpija nato do odhoda v garderobo ni dosegla niti točke več! Napake so si kar sledile. Izgubljene žoge in številni neizdelani meti izza črte so povzročali velike skrbi trenerju Jurici Golemcu, ki mu nikakor ni uspelo najti prave peterke. Francozi so z delnim izidom 10:0 po trojki Courbyja odšli na odmor z 12 točkami naskoka (37:25).

Jaka Blažič je zgrešil enajst metov (1/6 za dve, 3/9 za tri). Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Gostitelji zadeli trojke v ključnih trenutkih
Najboljšo igro so Ljubljančani prikazali v tretji četrtini. Z delnim izidom 12:0 so se približali na 45:43 po trojki Murića. Po 30 minutah je Bourg vodil z 59:52.

Ferrell je blestel v zadnji četrtini. S trojko je znižal na 65:63 štiri minute pred koncem. Rasheed Sulaimon in Julien sta odgovorila z uspešnima metoma izza črte in s tem potrdila zmago Bourga.

Golemac: Energija je bila v prvem polčasu katastrofalna
"Zaslužena zmaga Bourga. Očitno je bilo, da na tekmo nismo prišli s pravo energijo in da se nismo dobro regenerirali po ponedeljkovi tekmi. Energija je bila v prvem polčasu katastrofalna, naredili smo le šest osebnih napak. Spet smo se pobrali v tretji četrtini, a to ni dovolj, da premagaš moštvo, kot je Bourg. Imeli smo 19 izgubljenih žog, kar dokazuje, da raven zbranosti ni bila prava, kar je tudi razumljivo. Ko ni prave energije, niti zbranosti ni," je povedal trener Golemac.

Zmaji bodo v nedeljo gostovali v Podgorici, v 18. krogu Lige ABA jih čaka Budućnost. Prenos iz dvorane Morača bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju. Prihodnjo sredo nato v Stožice prihaja Bursaspor.