Marvin Jones (12 točk v prvem polčasu) je poskrbel, da je šla Petrol Olimpija na odmor z minimalno prednostjo. V tretji četrtini je prednost dosegla šest točk, nato pa je bilo preveč napak in premalo kakovosti. Olimpija je tako v Ligi prvakov izgubila devetič zapored. Foto: www.alesfevzer.com

Kot že tolikokrat v tej sezoni je Olimpijina igra precej nihala, v odločilnih trenutkih pa je bilo spet preveč napak. V drugi in na začetku tretje četrtine je bilo nekaj spodbudnih trenutkov, Roko Badžim (16 točk, od tega tri trojke in osem podaj) je zadeval in razigraval soigralce, kar je na začetku tretje četrtine prineslo vodstvo šestih točk (42:48).

Trener Saša Nikitović, ki še nima zmage v Ligi prvakov, odkar je prevzel Olimpijo, je začel z nenavadno peterko Lazić, Simonović, Sanon, Rebec in Kastrati. V tej kombinaciji je bil razpoložen le Lazić (7 točk v prvi četrtini, 10 točk do polčasa). Ob vstopu Badžima, Marvina Jonesa in Luke Šamanića je Olimpija igra postala podjetnejša, pri čemer je center Jones v prvih 20 minutah ob metu iz igre 6/9 dosegel 12 točk.

Sredi tretje četrtine je bil izid zadnjič izenačen, nato je Adonis Thomas zadel polaganje za 55:53 in Bayreuth je vodil do konca. V 35. minuti je bilo 69:57, kar je bila že previsoka razlika, da bi Olimpija lahko upala na preobrat. Thomas je bil z 22 točkami (met iz igre 8/14) prvi strelec tekme.

Gregor Hrovat, nekdanji igralec Olimpije, se ni izkazal. V desetih minutah ni dosegel nobene točke (pet zgrešenih metov), moral je tudi predčasno na klop zaradi petih osebnih napak.

Slovenski prvaki, ki so igrali brez Mirze Begića, Domna Lorbka in Dražena Bubniča, Lapornik pa je bil na klopi, bodo sezono Lige prvakov končali prihodnjo sredo ob 18.30 v Stožicah proti Bešiktašu. Da bodo v skupini osvojili zadnje mesto, je znano že nekaj časa, ostaja le upanje, da Olimpija ne bo najslabša med vsemi 32 ekipami Lige prvakov. Eno zmago ima do zdaj le še češka ekipa Opava.