Ljubljančani so vodili od uvodne minute naprej. Z dvomestno razliko so povedli že po nekaj minutah in jo povišali na +20 na začetku druge četrtine. Poigravanje s tekmecem se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu, hitro je razlika narasla na več kot 30 točk in vprašanje je bilo le, s kakšnim naskokom se bo srečanje končalo.

Lepa napoved za nedeljo, ko v okviru Lige ABA prihaja odlični Partizan na čelu z legendarnim trenerjem Željkom Obradovićem. Obeta se spektakularen obračun dveh ekip, ki sta v izjemni formi.

Prvi strelec Olimpije je bil Zach Auguste z 20 točkami. 17 jih je dodal Yogi Ferrell, 15 Jaka Blažič. Šest jih je doseglo 10 točk ali več. Pri Italijanih je bil s 24 točkami najučinkovitejši Victor Sanders.

Varovanci Jurice Golemca so odlično odprli tekmo. Povedli so z 8:0 in po dveh trojkah Blažiča in ene Ferrella so po štirih minutah že imeli dvomestno prednost (15:4). Italijani si niso opomogli, po desetih minutah je bilo 28:10. Podobna zgodba se je nadaljevala v drugi četrtini. Razigrana Olimpija je neusmiljeno polnila gostujoči koš in po 13 minutah je bilo že +25. To je bila tudi najvišji naskok zmajev v prvem polčasu, ki se je končal z izidom 56:33.

Šov zelenih se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Lepe akcije so se vrstile druga za drugo in deveta ekipa italijanskega prvenstva je na trenutke delovala popolnoma izgubljeno. Najvišja prednost je znašala 32 točk. Na koncu je Venezia ublažila poraz. Končni izid: 105:90. Kakšna razlika glede na decembrski dvoboj, ko je Venezia slavila s 77:70 in Olimpiji prizadejala peti zaporedni poraz v Evropskem pokalu.

Do konca skupinskega dela sta še dve tekmi. Prve tekme končnice bodo odigrane 19. in 20. aprila. V končnici se bo vse do finala, ki bo 11. maja, igralo na eno zmago.