Gostje so v drugi četrtini ostali brez Marvina Jonesa. Američana je pri enem izmed protinapadov v zraku iz ravnotežja spravil Siniša Bilić, Jones pa je nesrečno pristal na hrbtu in se ni več vrnil na parket.

Motivirani gostitelji so po treh četrtinah vodili s 65:64. Sedem minut pred koncem sta Igor Tratnik in Miha Lapornik zadela izza črte in zmaji so prevzeli pobudo (71:77). Lapornik se je razigral v zadnjih minutah. Še enkrat je bil natančen za tri točke, zadel je tudi štiri proste mete in Ljubljančani so povišali prednost. Jan Špan je s trojko poskrbel za zelo lepo prednost devetih točk dve minuti in pol pred koncem (82:91).

Mijović zgrešil trojko za izenačenje
Rogaška je končnico odigrala zelo dobro. Leon Šantelj in Rashun Davis sta znižala, šest sekund pred koncem pa je Stefan Mijović zadel trojko z leve strani (92:95). Olimpija je imela zmago zagotovljeno, saj gostitelji ne bi naredili osebne napake, v pokalu šteje namreč seštevek obeh tekem. Lapornik je naredil osebno napako v napadu. Zadnji napad so imeli gostitelji, po minuti odmora je Mijović zgrešil trojko.

Davis je za domače zbral 18 točk, Marko Pajović 17, pri gostih pa sta tekmo s po 16 točkami končala Špan in Lapornik.

Leon Šantelj in soigralci so se zelo dobro upirali favorizirani Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Nikitović: Tri točke razlike ne pomenijo veliko
"Za nami je zelo zahtevna tekma. Zelo težko se je ves čas prilagajati tekmecem ter se telesno in miselno pripraviti na tekme, ki si sledijo dobesedno v nizu. V prvem polčasu obračuna z Rogaško smo z agresivno obrambo skušali vzpostaviti ritem igre, ki bi ustrezal nam, a nam to ni uspelo zaradi različnih razlogov. Po glavnem odmoru smo morali nekoliko popustiti pri pritisku na žogo, hkrati pa igrati manj čvrsto in agresivno, saj smo si hitro nabirali osebne napake, s takšnim načinom igre pa smo se izognili prostim metom Rogaške. Dosegli smo zmago, s katero se v ponedeljek podajamo na parket Stožic, zavedati pa se moramo, da tri točke razlike ne pomenijo veliko in da nas čez teden dni čaka nova težka preizkušnja," je poudaril trener zmajev Saša Nikitović.

Gladka zmaga Hopsov in Šentjurja
Drugoligaš Plama Pur se je Hopsom s Polzele dobro upiral v prvi četrtini, bil blizu še do polčasa, potem pa so gostje prevzeli pobudo in na koncu zanesljivo zmagali (80:96). Grega Sajevic je bil s 26 točkami najboljši strelec pri domačih, 22 pa jih je zbral Anže Srebovt. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Simo Atanacković s 24 točkami.

Šentjur je odpravil Helios s 84:60. Pri domačih je Royce Wooldridge dosegel 20 točk, eno manj pa Miloš Pešić. Pri Domžalčanih pa jih je 15 dosegel Miroslav Pašajlić, eno manj pa Nikola Gajić.

Povratne tekme bodo 14. in 15. januarja. Zmagovalci se uvrstijo na finalni turnir.