Ljubljančani so vodili večino tekme. Ko je Luka Šamanić v 34. minuti s trojko povišal na 74:61, kar je bila najvišja prednost zmajev, je kazalo, da je dvoboj odločen.

Olimpija od +13 do +1
A Gorenjci se niso predali. Grizli so do konca in se 23 sekund pred zadnjo sireno približali le na točko zaostanka. Za 77:76 je pod košem poskrbel nekdanji zmaj Gezim Morina. Sedem sekund pred koncem je Jan Špan s prostih metov povišal na 79:76. Na drugi strani je Ramo Rizvić prvi prosti met zgrešil, drugega, ki ga je hotel namerno zgrešiti, pa je zadel za končni rezultat.

Luka Šamanić je tekmo končal z najvišjim indeksom 28, dosegel je 17 točk in jim dodal še 11 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji zgrešili 20 trojk, Gorenjci 12
Špan je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, Šamanić jih je dodal 17. Na drugi strani je bil pri varovancih Konstantina Subotića najučinkovitejši Marko Popadić s 14 točkami, 12 jih je dodal Smiljan Pavić. Zmaji so zgrešili kar 20 trojk (met 14/34), gostje 12 (4/16). Gorenjci so bili nekoliko natančnejši pri metu iz igre (30/61:29/65). Olimpija je dobila skok s 36:30. Druga tekma bo v soboto v Šenčurju, morebitna tretja pa 7. maja v Stožicah.

Jure Zdovc, trener Petrol Olimpije: "Čestitke fantom za zmago. Pričakoval sem težko tekmo. Košarkarji Šenčurja so zaigrali sproščeno, mi pa smo bili v krču in nismo prikazali pravega obraza. Prva tekma v končnici je vedno zahtevna s psihološkega vidika. Večkrat smo imeli priložnost, da rezultat prelomimo v svojo korist, a se je Šenčur vsakič vrnil v igro, predvsem na račun naših neumnosti, ki se več ne smejo dogajati. Vidi se, da je za nami teden dni brez igranja tekem, saj smo potrebovali kar nekaj časa, da ujamemo pravi ritem. Toda zmaga je zmaga. Mogoče je celo bolje, da smo zabeležili tesno zmago, saj se lahko zdaj v Šenčur pri Kranju odpravimo povsem brez kakršnegakoli podcenjevanja, in damo vse, da zabeležimo zmago, ki bi nas popeljala v polfinale državnega prvenstva."

Konstantin Subotić, trener Šenčurja Ggd: "Vedeli smo, kaj nas čaka v Stožicah. Tu je vedno težko igrati. Petrol Olimpija je zasluženo zmagala, še vedno pa Ljubljančani ostajajo glavni favoriti za zmago tudi v soboto. Zadovoljni smo, da smo v drugem polčasu prikazali dobro igro in se z dobro igro v obrambi vsakič znova vračali v igro za zmago. Žal smo imeli tudi poškodbo, upam pa, da ni nič resnega, in da bomo v soboto lahko zaigrali v polni zasedbi. Čestitke fantom za predstavo."

Tekmo v Stožicah si je ogledal tudi generalni menedžer San Antonio Spursov R. C. Buford (prvi z leve). Foto: www.alesfevzer.com

Primorska hitro zlomila odpor Zlatoroga
V prvi tekmi dneva je Sixt Primorska upravičila vlogo favoritov in v prvi tekmi četrtfinala z 98:74 premagala Zlatorog. Primorci so že po prvi četrtini vodili z 31:14, nato pa prednost brez težav zadržali. Polčas se je končal z 51:33. Na koncu je bil s 16 točkami najučinkovitejši Marjan Čakarun, po 14 sta jih dodala Žan Mark Šiško in Marko Jagodić-Kuridža.

Heliosu uspel brejk na Polzeli
Helios je s 95:82 zmagal na Polzeli, s čimer mu je kot edinemu uspel brejk. Domžalčani so na odmor odšli s +10, pred zadnjo četrtino pa je semafor kazal že +17 (75:58). Gostje so nato tekmo mirno pripeljali do konca. Miroslav Pašajlić (26 točk) je bil prvi strelec gostov, Milojko Vasilić (19) pa domačih.

Krka vodila že za 19, na koncu le +4
Pričakovano izenačeno je bilo v Novem mestu, kjer je četrtouvrščena Krka strla petouvrščeno Rogaško s 77:73. Dolenjci so v 26. minuti vodili že za 19 točk (57:38), v 36. minuti pa so se Slatinčani približali le na štiri točke zaostanka (66:62). Nato je odgovornost prevzel Marko Jošilo, ki je do konca prispeval kar devet od 11 točk Krke. Prvi strelec Novomeščanov je bil sicer Jure Balažič (15 točk), medtem ko sta pri Rogaški izstopala Rashun Davis (23) in Mirza Sarajlija (16).