Koprčani, ki so bili najboljši že po rednem delu državnega prvenstva, vodijo tudi v Ligi za prvaka, kjer so odigrali štiri tekme in vse dobili. V ponedeljek se zanje začenjajo najpomembnejše tekme v sezoni, ko se bodo v finalu Lige ABA 2 pomerili z MZT-jem iz Skopja. V Bonifiki bosta prvi dve srečanji v ponedeljek in torek, tretja tekma bo v prestolnici Severne Makedonije v četrtek, morebitna četrta pa v petek. Zmaga v finalu prinaša neposredno uvrstitev v Ligo ABA, podprvak pa bo igral dodatne kvalifikacije z Zadrom.

Novomeščani so že v prvi četrtini ostali brez Domna Bratoža, ki si je poškodoval koleno. Medtem so tigri odlično začeli tekmo in si hitro priigrali osem točk naskoka, razlika pa je bila prvič dvomestna v deveti minuti, ko je izza črte za 27:17 zadel gostujoči kapetan Alen Hodžić. V drugi četrtini so se domači košarkarji približali na -4, a je razlika znova hitro narasla na deset, ob odmoru pa je znašala osem.

V tretji četrtini so Koprčani Krki dovolili le devet točk, prednost pa so posledično povišali na 15. V zadnjem delu srečanja so jo hitro dvignili na 20, ko je Corin Henry zadel za 71:51, in Primorska, ki je največ vodila za 25, je zanesljivo vknjižila novi točki. Prvi strelec tekme je bil s 15 točkami Tadej Ferme.