James Harden se tokrat ni pritoževal nad podvajanjem, temveč se je prilagodil. Foto: Reuters

Gostje so začeli bolje in v 2. četrtini povedli že za +16, a je sledil preobrat v 3. četrtini, ko so Raptorsi prišli do sploh edinega vodstva na tekmi. A sledil je hiter odgovor Teksašanov, ki so na krilih Bena McLemora in njegovih 28 točk (8 trojk!) presekali niz treh porazov in prišli do sladke zmage v Kanadi.

Raptorsi so Jamesa Hardna, ki je na prejšnjih dveh tekmah dosegel kar 110 točk, pokrivali z neprestanim podvajanjem v obrambi, kar pa je puščalo ogromno prostora njegovim soigralcem. Houston je zmetal kar 55 poskusov za tri točke, pri čemer so gostje zadeli kar 22 trojk. Pomemben delež je dodal Russell Westbrook s trojnim dvojčkom (19 točk, 13 skokov, 11 podaj).

Harden se je sprijaznil s podvajanjem
"Priznati je treba, da James Harden ni izsiljeval metov. Rekel si je: Prav, podvajate me, zato pa bodo zadevali soigralci. In točno tako je bilo," je trener Houstona Mike D'Antoni povzel osrednjo četrtkovo tekmo v Ligi NBA.

Prvi strelec prvakov je bil Pascal Siakam s 24 točkami, Fred VanVleet jih je za Toronto, ki je dobil svojih prvih devet domačih tekem zaporedoma, zdaj pa izgubil že dve v nizu, dodal 20 točk.

Ingram zgrešil ob sireni in še skupil po obrazu
V New Orleansu so bili priča dramatični tekmi. Phoenix je imel pobudo, Devin Booker je v 3. četrtini dosegel 21 od skupno 44 točk. V zadnji četrtini so Sonca vodila že za 16 točk, a so se Pelikani vrnili in izenačili na 125:125 ter izsilili podaljšek.

Še pred dodatkom so gostitelji imeli celo priložnost, da zmagajo v rednem delu, a je Brandon Ingram zgrešil ob pisku sirene, ob tem je nanj padel še Dario Šarić, tako da je potreboval šive ob desnem očesu. V podaljšku so Sunsi prevladali in slavili s 139:132

76ersi izgubili v prestolnici
V Washingtonu je japonski novinec Rui Hachimura dosegel 27 točk, Bradley Beal jih je dodal 26 in Čarovniki so s 119:113 premagali ambiciozno Philadelphio. Še naprej imajo težave New York Knicks, ki so doživeli osmi zaporedni poraz; tokrat so z 92:129 doma v Madison Square Gardnu klonili proti Denverju. Pri Nuggetsih je kar osem igralcev prispevalo dvomestno število točk.