Anthony Randolph je bil prvi strelec derbija 25. kroga v Madridu. Foto: EPA

V ponovitvi lanskega finala in v dvoboju zadnjih dveh evropskih prvakov so Madridčani Carigrajčanom, ki ostajajo v vodstvu na lestvici, prizadejali četrti poraz v sezoni. Obe ekipi sta že uvrščeni v končnico. Prvi strelec tekme je bil Randolph, ki se je izkazal z 21 točkami – 15 jih je dal že v prvem delu –, izvrsten pa je bil tudi Llull, ki je prispeval 17 točk, v statistiko pa je vpisal tudi 11 podaj. Klemna Prepeliča ni bilo v ekipi. Pri Fenerju je bil s 15 točkami najboljši Kostas Slukas.

V šesti minuti so si gostje priigrali devet točk naskoka, na kar so igralci kraljevega kluba odgovorili z delnim izidom 24:6 in šest minut pozneje povedli s 34:25. Slabih pet minut zatem so gostitelji prvič vodili z dvomestno razliko, ko je dva prosta meta za 45:35 zadel Llull, do konca polčasa pa se je Fener približal na -7.

Odločilen je bil zaključek tretje četrtine, ki ga je Real odigral sijajno. Na polovici tretjega dela igre je bil turški velikan še na petih točkah zaostanka, nato pa je stvari v svoje roke vzel Llull. V 27. minuti je bil izza črte uspešen za dvomestno prednost Reala, na drugi strani je Walter Tavares z izvrstno blokado zaustavil poskus zabijanja Jana Veselyja, Llull pa je v naslednjem napadu zadel še eno trojko, nad njim pa je Marko Gudurić ob tem napravil osebno napako in gostitelji so povedli z 71:56.

S +16 so vstopili v zadnjih deset minut, Randolph in Llull pa sta že v prvi minuti dosegla koša za neulovljivih 20 točk naskoka. Visoko prednost je Real brez kakršnih koli težav zadržal.

V petek je Jaka Blažič dosegel pet točk ob porazu Barcelone z Anadolu Efesom (92:70). Alen Omić pa je prispeval tri točke za Milano, ki je klonil v gosteh pri Cskaju (101:95).

25. krog:
DARUŠAFAKA - PANATHINAIKOS
67:91 (17:20, 20:26, 16:20, 14:25)
Douglas 14; Papapetru 18, Papajanis 14 in 12 skokov.

101:86 (27:25, 25:20, 25:16, 24:25)
Randolph (7/9 za dve, 1/3 za dve), 2 skoka in 2 podaji v 30 minutah, Llull 17 in 11 podaj, Carroll 12, Prepelič ni bil v ekipi; Slukas 15, Gudurić in Vesely po 12.