Nikola Jokić je drugič v seriji proti San Antoniu dosegel trojni dvojček in Denver popeljal v 2. krog končnice, kar ekipi ni uspelo od leta 2009. Foto: Reuters

Jokić je dosegel 21 točk in zbral 15 skokov in 10 podaj, Murray pa je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. 36 sekund pred koncem je zadel težek met s polrazdalje (video si lahko ogledate desno) in postavil končni izid. V tretji četrtini ni bilo pričakovati tako napetega finiša, saj je Denver povedel za 17 točk, toda gostje so močno ogrozili njegovo zmago. DeMar DeRozan je 27 sekund pred koncem zapravil priložnost, da bi bilo le dve točki razlike, nato pa San Antonio (čeprav je trener Gregg Popovich vpil, naj se vendar že nekdo zgane) nerazumljivo sploh ni naredil osebne napake, tako da je Denver z nasmeškom na obrazu lahko žogo držal do konca.

Spursi na začetku zelo nenatančni
V drugem krogu končnice bo Denver igral s Portlandom, v ponedeljek bo že gostil uvodno tekmo serije in upal na nove presežke Nikole Jokića, ki prvič igra v NBA-končnici. Na sobotni tekmi srbski center resda ni bil najbolj natančen (iz igre 9/26) in je bil daleč od 43 točk, ki jih je nasul na prejšnji tekmi, toda vseeno je bil spet odličen. Šele desetič v zgodovini se je zgodilo, da je nekdo na sedmi tekmi končnice dosegel trojni dvojček. V prvem polčasu sta bili ekipi zelo nenatančni, saj so gledalci videli le dve zadeti trojki od 22 poskusov in skupni met iz igre 28/90. Spursi so tekmo začeli obupno, zgrešili so 17 od prvih 19 metov, v devetih minutah so zmogli vsega štiri točke.

Kawhi Leonard je dosegel 45 točk in zbral 11 skokov, Toronto pa je precej zanesljivo dobil prvo tekmo serije s Philadelphio. Foto: Reuters

Vzhod že začel 2. krog, Toronto povedel
Vzhodni del je medtem že začel 2. krog končnice. Toronto je s 108:95 ugnal Philadelphio. Blestel je Kawhi Leonard, ki je s 45 točkami (iz igre 16/23) postavil osebni rekord končnice. Zbral je tudi enajst skokov. Ko je zadel dobre štiri minute pred koncem, je vodstvo Toronta naraslo že na 20 točk. Na vprašanje, ali je na vsak način lovil svoj rekord (prejšnji, iz leta 2017, je znašal 43 točk), je Leonard odgovoril nikalno, saj je ob visokem vodstvu pričakoval, da bo šel na rezervno klop. Pascal Siakam je k zmagi dodal 29 točk in sedem skokov. Pri Philadelphii je bil najučinkovitejši JJ Redick (17 točk).

LIGA NBA, končnica, Vzhod, polfinale, prvi tekmi
TORONTO (2) - PHILADELPHIA (3) (v zmagah 1:0)
108:95 (39:31, 22:21, 31:29, 16:14)
Leonard 45 (16/23 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 10/11) in 11 skokov v 38 minutah, Siakam 29 (12/15 iz igre) in 7 skokov, Lowry 9, M. Gasol 8, Green in Ibaka po 7, VanVleet 3; Redick 17 (5/12 iz igre), Embiid 16, Harris (14 skokov) in Simmons (7/8 iz igre) po 14, Ennis 11, Butler 10, Korkmaz 5, Bolden in Monroe po 3, Marjanović 2.

DENVER (2) - San Antonio (7) (4:3)
90:86 (23:13, 24:21, 25:27, 18:25) Murray 23 (9/19 iz igre), Jokić 21 (9/26 iz igre), 15 skokov in 10 podaj, Harris 11, Millsap 9, Craig in Morris po 7, Plumlee 5, Beasley 4, Barton 3; Gay 21 in 8 skokov, Forbes in DeRozan po 19, Aldridge 16 in 11 skokov, Mills 5, White 4, Pöltl 2.