Karlo Matković je vknjižil 21 točk, šest skokov in štiri blokade. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Justin Cobbs je minuto in deset sekund pred koncem izenačil izid na 89, toda že v naslednjem napadu je odgovoril prvi strelec tekme Rasheed Sulaimon (23 točk) za 91:89. V komediji zmešnjav se izid do konca srečanja ni več spremenil.

14. tekma, 14. neuspeh Cedevite Olimpije

Najprej je po minuti odmora žogo takoj izgubil DJ Stewart. Sulaimon je na drugi strani zgrešil met, prav tako Cobbs 17 sekund pred koncem. Olimpija je dobila še eno priložnost po izgubljeni žogi Sulaimona, vendar jo je Jaka Kobučar nespretno zapravil in Litovci so se veselili pete zmage v sezoni, ki jih še ohranja v boju za napredovanje.

Zmaji so sicer v tretji četrtini najprej nadomestili 12 točk zaostanka, nato pa v zadnje tri minute vstopili s prednostjo 83:80, ki pa ni trajala dolgo.

To je prvi poraz novega trenerja Cedevite Olimpije Zorana Martića, ki je v soboto debitiral z zmago nad Crveno zvezdo v Ligi ABA.

Najboljši pri Ljubljančanih je bil Karlo Matković z 21 točkami. Dvomestna sta bila še Cobbs (15) in Stewart (12).

Do konca ima Cedevita Olimpija še štiri tekme. Naslednji teden bo igrala v Stožicah proti Venezii.