Paul George je dosegel 31 točk v zmagi nad svojim nekdanjim moštvom. Foto: Reuters

Oklahoma je proti Indiani ob polčasu zaostajala za devet, nato pa tehtnico v svoj prid nagnila z delnim izidom 24:0. Višjega delnega izida brez prejete točke v tej sezoni ni bilo. Pacersi so v črnih sedmih minutah tretje četrtine zgrešili vseh 14 metov.

Paul George je dosegel 31 točk, Steven Adams 25 točk in 12 skokov, Russell Westbrook pa je spet vknjižil trojni dvojček s 17 točkami, 12 podajami in 11 skoki. Pri Indiani je bil z 28 točkami ponovno najučinkovitejši Bojan Bogdanović.

"Bolj kot na naš napad, sem bil pozoren na obrambo. To je bilo ključno v tistih trenutkih," je sedem praktično brezhibnih minut orisal George.

Durant zgrešil le en met
Branilec naslova Golden State je po najboljši strelski predstavi kariere Kevina Duranta s 118:103 slavil v Memphisu. Zvezdnik Bojevnikov je iz igre metal 12/13 in srečanje končal pri 28 točkah, kolikor jih je dosegel tudi Stephen Curry. "Ta igra je za Kevina preprosta in lahka. Ne vem, ali je bil v zgodovini lige kdo z njegovo višino tako spreten, kot je on. Zato lahko počne, kar ga je volja," je Duranta hvalil trener Steve Kerr.

V zgodovini ekipe so bili v posamezni tekmi pri metu odstotno uspešnejši le Chris Mullin (1990/91), Lester Conner (1984/85) in Wilt Chamberlain (1963/64).

Nova petdesetica Bookerja
Mejo 50 točk je na drugi tekmi zapored dosegel branilec Phoenixa Devin Booker. S tem je pri 22 letih postal najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA, ki mu je uspel ta podvig. Tudi tokrat pa so Sunsi izgubili. Boljši je bil Washington s 124:121.

Ponoči pol ure čez polnoč bo v Miamiju pri Goranu Dragiću gostoval Dallas z Luko Dončićem.

OKLAHOMA CITY - INDIANA 107:99
George 31 (12/25 iz igre), Adams 25 (11/14 iz igre) in 12 skokov, Grant 19 (5/8 za tri), Westbrook 17 (6/15 iz igre), 12 podaj in 11 skokov; Bogdanović 28 (6/9 za tri), Sabonis 18