Obračun v Čačku je bil ob polčasu povsem izenačen, čeprav je Sixt Primorska srečanje odprla zelo prepričljivo. V tretji četrtini so Koprčani razliko znova povišali, po 30 minutah je bilo 59:51, prednost pa je Koprčanom omogočala nekoliko mirnejši zaključek.

Po štirih minutah zadnje četrtine je Borac izenačil na 61:61. Ko so domači v naslednjem napadu zadeli še drugo zaporedno trojko, je bilo 64:61. Marijan Čakarun je svojo ekipo vrnil v vodstvo, Alen Hodžić je s trojko poskrbel za 68:64. Takšna prednost je varovancem Jurice Golemca zadoščala za še en korak bližje uvrstitvi v Ligo ABA, ki jo prinaša končna zmaga v ABI 2.

Prvi strelec Sixta je bil Lance Harris z 20 točkami, toliko točk je na drugi strani dal tudi Ilija Đoković.

LIGA ABA 2
POLFINALE

Drugi tekmi
BORAC - SIXT PRIMORSKA
69:73 (19:26, 21:15, 11:18, 18:14)
Đoković I. 20, Gavrilović 12; Harris 20, Čakarun 16, Jagodić-Kuridža 11.

70:71 (19:9, 23:18, 14:26, 14:18)

Finale se igra na tri zmage. Prvak se bo uvrstil v Ligo ABA, podprvak pa bo s predzadnjim iz Lige ABA odigral dodatne kvalifikacije.

Celjanke tretje v jadranski ligi

Košarkarice Cinkarne Celja so na zaključnem turnirju jadranske Lige Waba v Celju osvojile tretje mesto. V malem finalu so s 83:70 premagale Crveno zvezdo. V velikem finalu so igralke bolgarskega Beroeja premagale Budućnost s 65:64.