Laščani so končali zmagoviti niz primorske ekipe, ki je trajal od 4. kroga. Takrat so Koprčani izgubili z Olimpijo, nato pa nanizali sedem zaporednih zmag.

Tokrat pa so bili v Laškem bolj ali manj nemočni. Poznala se jim je utrujenost, posledica hudega ritma tekem, še dva dneva nazaj so v Ligi Aba 2 gostovali v Skopju, naredili so veliko napak.

Tekmec, ki je po dolgem času zaigral v polni postavi, jih je prekašal v vseh elementih - Laščani so bili tudi natančni, zadeli so 18 od 19 prostih metov, njihov met za tri točke je bil 50-odstoten.

Prva četrtina je bila izenačena, sredi druge pa so domači na krilih razpoloženega Clevelanda Josepha Thomasa, ki je v prvem polčasu dosegel 18 točk, po zaostanku 29:31 naredili delni izid 14:0, malo pozneje pa prednost povečali na 14 točk.

Na začetku drugega polčasa so se gostje predvsem zaradi zadetih metov za tri točke Alena Hodžića približali na 58:59, a sledila je nova serija točk domačih, ki so se spet nekoliko odlepili. V zadnjem delu so prednost le še povišali.

Nov dan, nova težka tekma zmajev
Košarkarji Petrola Olimpije so po včerajšnjem porazu v Ligi ABA, ko so izgubili po podaljšku proti Zadru, odigrali še eno izenačeno tekmo. Šentjurčane so strli v zadnji minuti. 44 sekund pred koncem je za zadnje izenačenje na tekmi poskrbel Miloš Pešić (72:72). A zmaji so dosegli še štiri točke, Šentjur pa niti ene, tako da je zmaga romala v roke Ljubljančanov.

"Analiza statistike je po takšni tekmi, kot je bila sobotna v Stožicah, popolnoma brezpredmetna. Fantje so bili vidno utrujeni, tempo tekem, ki jih v tem času igrajo, je povsem nehuman. V desetih dneh bodo odigrali šest tekem, tega pa skoraj zagotovo ni sposobna nobena ekipa na kakršni koli ravni. Fantom lahko zgolj čestitamo za zmago, vse ostalo pa je za pozabo. Nedelja je čas za pripravo na novega nasprotnika, v ponedeljek pa ekipo čaka četrtfinalna tekma Pokala Spar z Rogaško. Moštvo želimo predvsem telesno in miselno umiriti in košarkarje pripraviti na tekme, ki si sledijo v resnično, ponavljam, nehumanem ritmu," je poudaril trener Olimpije Žiga Mravljak.