Ob 20 točkah je Ramo Rizvić v statistiko vpisal še sedem skokov in pet podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenjci so prvič zaigrali pod vodstvom novega trenerja Konstantina Subotića, ki je zamenjal Radeta Mijanovića. Potem ko so nazadnje izgubili proti zadnjeuvrščeni Iliriji, so zdaj za peto zmago v sezoni ugnali aktualne podprvake, ki so predtem slavili štirikrat zapored.

Gostje so sicer v prvem polčasu imeli manjšo pobudo in so vmes povedli za osem točk, a novomeška prednost je ob odmoru znašala le točko. V drugem delu pa so bolje zaigrali košarkarji Šenčurja, ki so si priigrali devet točk naskoka. Razliko je Krka na začetku zadnje četrtine izničila. V izenačeni končnici so bili spretnejši gostitelji. 83 sekund pred koncem je Ramo Rizvić zadel trojko za 88:84. Po izgubljeni žogi Domna Bratoža in zgrešenem metu Dina Cinca pa je, ko je do konca ostalo še devet sekund, domačo zmago potrdil Novomeščan Uroš Zadnik, ki je zadel dva prosta meta.

Sorodna novica Gorenjski košarkarski prvoligaš z novim trenerjem Subotićem

Rizvić je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Po 17 sta jih dodala še Dino Murić in Miljan Pavković. Najuspešnejši pri Krki pa je bil s 16 Jure Lalić.

"Kar precej napak je bilo pri obeh ekipah. Vidi se, da so bili prazniki. Sicer pa zelo korektna in poštena igra Krke. Mi smo imeli veliko energije in zaradi te dodatne borbenosti smo prišli do zaslužene zmage," je po tekmi povedal Subotić, Simon Petrov pa je dodal: "Preslabi smo bili v obrambi in tudi v skoku. Enostavno smo bili premehki, da bi lahko zmagali. Šenčur je odličen nasprotnik, kar je nedvomno tudi pokazal. Kar nekajkrat smo pustili odprte napačne igralce pri metu za tri točke, tudi zato nam ni uspelo narediti preobrata."