Lou Williams je po edinem vodstvu Golden Stata v drugem polčasu odgovoril z osmimi zaporednimi točkami. Foto: Reuters

Gosti so v Oaklandu vodili večino drugega polčasa in predvsem po zaslugi Loua Williamsa (33 točk, 10 podaj) zdržali nalet dvakratnih zaporednih prvakov, ki jim ni pomagalo niti rekordnih 45 točk Kevina Duranta v končnici.

Bojevniki so ob polčasu zaostajali za osem, čeprav so zadeli 10 od 16 trojk. Vzrok tiči v njihovi slabi obrambi, saj so Clippersom dovolili 56-odstoten met.

Golden State je počasi, a vztrajno lovil varovance Doca Riversa ter 2:40 pred koncem po zabijanju Duranta prišel v prvo in edino vodstvo v drugem delu (118:117). Z osmimi zaporednimi točkami je odgovoril Williams, dve je dodal Danilo Gallinari in Clippersi so se lahko veselili druge gostujoče zmage v seriji.

Durant je iz igre metal 14/26, 24 točk je dodal Stephen Curry (met 7/15), dve manj Klay Thompson (9/20). To so bili tudi edini trije dvomestni košarkarji v vrstah Golden Stata. Williams je zadel 12 od 19 metov iz igre, odlično pomoč pa je imel v Gallinariju (26 točk) in Montrezlu Harrellu (24). Najboljšo tekmo končnice je s 17 točkami in 14 skoki odigral Patrick Beverley.

Šesta tekma bo v noči na soboto.

Rakete opravile delo v petih tekmah
Houston se je tretjič zapored uvrstil v konferenčni polfinale, potem ko je s 100:93 premagal Utah in serijo dobil s 4:1. James Harden je dosegel 26 točk za Houston, ki je tokrat blestel predvsem v obrambi. 12 odvzetih žog in 12 blokad je prva dvomestna številka v obeh kategorijah v končnici po letu 1994. "Nismo zadevali, kolikor smo želeli, a smo na zadnjih tekmah igrali odlično obrambo," je povedal Harden.

Jazzerji so se s košem Rickyja Rubia dobro minuto pred koncem približali na točko zaostanka (94:93), vendar sta bili to tudi njihovi zadnji točki v tej končnici. Pri gostih je razočaral predvsem Donovan Mitchell, ki je ob metu 4/22 (za tri 0/9) dosegel 12 točk.