V tej sezoni se bo iz vsake desetčlanske skupine v nadaljevanje uvrstilo šest moštev. Predtekmovanje bo trajalo do začetka februarja.

Karlo Matković je tokrat dosegel 13 točk, zbral šest skokov in dodal tri podaje. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so v prvem polčasu vodili že za 16 točk, v drugem polčasu pa sta se pri zmajih razigrala Jaka Blažič in Klemen Prepelič, tako da so začeli topiti zaostanek. Še dobro minuto pred koncem so Ljubljančani zaostajali za dve točki (77:80), toda na drugi strani je šesto litovsko trojko zadel Kristupas Zemaitis.

Najboljši posamezniki pri Cedeviti Olimpiji so bili DJ Stewart, Amadou Sow, Karlo Matković in Klemen Prepelič. Vsi so dosegli po 13 točk.

+16 za Litovce
Gostje so povedli z 0:4, za 4 so vodili tudi pri izidu 3:7. Po delnem izidu 4:0 so zmaji izenačili (7:7). Wolvesi so znova povedli z višjo razliko (13:22). Olimpija je ob koncu prve četrtine odgovorila s serijo 5:0 (18:22).

V drugi četrtini so gostje znova prevzeli pobudo, ob Olimpijinem slabem napadu so povedli za deset (20:30). Prednost so pozneje povišali na +16 (26:42). Prepelič je podal Karlu Matkoviću, ki je atraktivno zabil ob koncu druge četrtine (35:46). A končni izid prvega polčasa so postavili gostje izpod koša (35:48).

Prepelič in Blažič zagnala Olimpijin stroj
Klemen Prepelič je svoj prvi koš dosegel na začetku tretje četrtine (38:48). Prepelič in Matković sta znova lepo sodelovala, zmaji, ki so odigrali bolje v obrambi in v napadu, so po dolgem času zaostajali za manj kot 10 točk (42:50). Gostje so spet povišali prednost na +12 (46:58). DJ Stewart je bil natančen pri metu za tri (54:62), Jaka Klobučar pa je uspešno polagal ob koncu tega dela igre (56:63).

Cedevito Olimpijo ob odsotnosti glavnega trenerja Simoneja Pianigianija, ki ima zdravstvene težave, s klopi znova vodi njegov pomočnik Andrea Turchetto. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so dobro začeli zadnjo četrtino, tekmecem so se približali na pet točk zaostanka (60:65). Kapetan zmajev Jaka Blažič je zadel svoj prvi koš na tekmi in Olimpija je zaostajala samo še za tri točke (62:65). Blažič je zadel tudi iz polaganja, bil pa je natančen tudi pri izvajanju prostega meta (65:68). Olimpija je dobro odigrala v obrambi, Blažič je zadel oba prosta meta in domača ekipa se je gostom približala na le točko zaostanka (67:68). Naveza Prepelič-Matković je poskrbela za val navdušenja v Stožicah (69:72). To je bilo še večje, ko je trojko zadel Blažič (72:74). Kljub boljši igri zmajev v tem delu igre so bili gostje še naprej razpoloženi, za tri je zadel Kristupas Zemaitis (72:77). Svojo tretjo trojko je zadel Prepelič (75:77). Rasheed Sulaimon je polagal in zadel še prosti met za +5 litovske ekipe (75:80). Oba prosta meta je dobro minuto pred koncem zadel Blažič (77:80).

Zemaitis s trojko pokopal upe
Ob pisku sirene za konec napada je za tri zadel Zemaitis (77:83). Olimpija je nato zapravila napad, Amadou Sow je storil osebno napako – Sulaimon je bil polovično uspešen pri izvajanju prostih metov (77:84). Prepelič je zgrešil trojko, Matković je skočil v napadu, nad njim so gostje storili osebno napako – Matković je zadel enkrat (78:84). Za konec je Sulaimon zadel oba prosta meta. Skupaj je prvi strelec volkov zbral 22 točk.

Prepelič: Igrali smo slabo skozi vso tekmo
Ne samo zaključek, igrali smo slabo skozi vso tekmo. Preveliko odprtih metov, preveč izgubljenih žog in nervoze, predvsem z moje strani. Žal nov poraz, a gremo naprej. Čez tri dni je nova tekma. Moramo se zbrati in zmagati. Porazi so sestavni del športa, nihče ne izgublja rad. Te tekme nismo mogli zmagati, treba je gledat naprej. Ogromno je poškodb, a moramo se prilagoditi in brez izgovora iti naprej,” je povedal Prepelič.