Kevin Durant naj bi po koncu te sezone zapustil Bojevnike. Foto: Reuters

Dosegel je 50 točk, od tega 38 točk že v prvem polčasu, kar je največ v enem polčasu v njegovi karieri (vključno z rednim delom). Več točk je v enem polčasu končnice v celotni zgodovini dosegel le Sleepy Floyd (39).

Durant dosegel 11 zaporednih točk
Odločilna je bila druga četrtina. Na začetku te so Bojevniki vodili s 40:38, nato pa ušli s serijo 11:4, Durant je v tem obdobju dosegel vseh 11 točk za svoj Golden State, ki je na odmor odšel s prednostjo 19 točk (72:53).

Popravili igro predvsem v obrambi
"V pripravah smo si ogledali film prejšnje tekme. Jasno je bilo, da smo bili preveč sproščeni, zato smo slabše igrali v obrambi. Danes smo jih bistveno bolj pritisnili, nismo jim dopuščali lahkih metov," je po tekmi razložil Durant.

Čez dva dni že proti Houstonu
V konferenčnem polfinalu se zdaj obeta prava poslastica, saj bo Golden State gostil vroči Houston. Durant je o naslednjem tekmecu povedal: "So zelo nadarjeni igralci, vsi po vrsti zelo pametni, dobri so v vseh elementih igre, zato se moramo dobro pripraviti." Prva tekma bo v noči na ponedeljek.

Liga NBA, končnica, 1. krog, zahod:

Staples Center je zadnjič v sezoni gostil tekmo končnice, a ni videl niti ene domače zmage, Clippersi so izgubili vse tri tekme, Lakersi in Kingsi pa se v končnico sploh niso uvrstili. Foto: Reuters

LA Clippers (8) - GOLDEN STATE (1) 2:4
110:129 (31:35, 22:37, 25:30, 32:27)
Gallinari 29, Gilgeous-Alexander 22, Beverly 11 in 14 skokov; Durant 50 (met za 2: 9/12, za 3: 6/14, prosti meti: 14/15), Curry 24, Green 16, 14 skokov in 10 podaj.

MILWAUKEE (1) - BOSTON (4) 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.