Russell Westbrook je po katastrofalni predstavi v nedeljo prikazal pravi obraz. Na domačem parketu je bil neustavljiv. Foto: AP

Mavericksi še naprej kažejo dva obraza. Na domačem parketu blestijo, na gostovanjih pa so neprepoznavni (dve zmagi in 16 porazov). Harrison Barnes je zadel kar sedem trojk iz devetih poskusov, a to ni bilo dovolj za presenečenje v Chesapeake Energy Areni. S 26 izgubljenimi žogami Dallas ni imel nobene možnosti.

19-letni Dončić je bil tokrat na parketu le 23 minut. Tri minute pred koncem tretje četrtine je zapustil parket in se ni več vrnil, saj je bila prednost Oklahome previsoka. Trikrat je bil natančen izza črte, zadel je vseh šest prostih metov, vendar je tudi izgubil pet žog.

Carlisle pravilno napovedal
Trener Dallasa Rick Carlisle je po nedeljski zmagi s 105:103 dejal, da se prav nič ne veseli tekme v Oklahomi, saj bo želel Westbrook prikazati popolnoma drugačen obraz. V nedeljo je zgrešil 18 metov iz igre (4/22) in vseh osem poskusov izza črte, tokrat pa se je veselil 114. trojnega dvojčka v karieri (32 točk, 11 skokov in 11 podaj).

Gostitelji so od začetka tekme poviševali prednost in si sredi druge četrtine priigrali 22 točk naskoka (58:36). Barnes je ob koncu tretje četrtine štirikrat zadel izza črte, nato pa je na začetku zadnje četrtine dodal še dve trojki in prednost je skopnela (94:81), bolj pa se gostom ni uspelo približati.

Oklahoma je doma izgubila le štirikrat in je na odličnem tretjem mestu Zahoda s 23 zmagami in 13 porazi. Izbranci Billyja Donovana zaostajajo le za Denverjem in Golden Statom.

Westbrook znova motor igre gostiteljev
Paul George je odprl tekmo s polaganjem in zabijanjem, Dončić je s trojko z desne strani znižal na 9:5, nato pa se je razigral Westbrook in Oklahoma je imela sredi uvodne četrtine že 13 točk naskoka (18:5).

Gostitelji so narekovali ritem igre, imeli so precej več razigranih košarkarjev, obramba Dallasa pa je bila slaba. Westbrook je nanizal šest zaporednih točk sredi druge četrtine za 50:30. Ob pisku sirene je Wesley Matthews s trojko znižal na 60:43 ob odmoru. Že v prvem polčasu je Carlisle vzel kar pet minut odmora, a to ni pomagalo.

Dončić je v tretji četrtini dosegel 10 točk, nato pa je zadnje četrt ure presedel na klopi. Foto: AP

10 točk Dončića v tretji četrtini
Dončić je najboljšo igro prikazal na začetku tretje četrtine, z lebdečim polaganjem in trojko je znižal na 63:48. Po podaji Dennisa Smitha je bil natančen še z osmih metrov (69:57), vendar so gostitelji skoraj vsak napad zaključili uspešno.

Tudi niz trojk Barnesu ni pomagal
V tretji četrtini je Dončić prispeval 10 točk, vseeno pa ga je dve minuti in 45 sekund pred koncem Carlisle vzel iz igre. Dorian Finney Smith je vstopil pri zaostanku s 67:84. Barnes je s štirimi trojkami vlil nekaj upanja, vendar je imela Oklahoma po 36 minutah še vedno 17 točk naskoka (92:75).

V zadnji četrtini je Barnes v uvodni minuti še dvakrat zadel izza črte za 94:81 in Donovan je vzel minuto odmora. Pri gostih so še naprej večinoma igrali rezervisti, saj se je prednost hitro povišala, Dončić pa je obsedel na klopi.

James Harden je znova na poti do MVP-ja rednega dela sezone. Foto: Reuters

Harden izboljšal rekord Robertsona
James Harden je četrtič zapored presegel 40 točk. S trojnim dvojčkom (43 točk, 13 podaj in 10 skokov) je zrežiral zmago Houstona nad Memphisom s 113:101. Postal je prvi košarkar v zgodovini Ligi NBA, ki je na osmih zaporednih tekmah presegel 35 točk in pet podaj. Izboljšal je rekord Oscarja Robertsona, ki mu je to dvakrat uspelo sedemkrat zapored.

Vseeno po tekmi ni bil zadovoljen, saj je izgubil kar devet žog. Že do odmora je prispeval 28 točk, Rocketsi pa so si priigrali kar 23 točk prednosti (61:38).

Ponedeljkove tekme:
OKLAHOMA CITY DALLAS 122:102
Westbrook 32 (13/24 iz igre), 11 skokov in 11 podaj v 35 minutah, George 22, Grant 16, Noel 15, Adams 12 in 13 skokov, Nader 10, Schröder 6, Ferguson 5, Petterson 3, Diallo 1; Barnes 25 (8/11 iz igre, 7/9 za tri), Dončić 17 (4/10 iz igre, 3/6 za tri, prosti meti 6/6), 6 skokov in 3 podaje v 23 minutah, Smith Jr. in Finney Smith po 10, Mejri 8, Matthews 7, Barea in Broekhoff po 6, Harris 5, Powell 3, Brunson in Jordan (10 skokov) po 2, Kleber 1.

INDIANA ATLANTA 116:108
Oladipo 22 in 7 podaj, Sabonis in Turner po 20, Bogdanović 16; Huerter (6/9 za tri) in Collins (16 skokov) po 22, Len 19.

CHARLOTTE ORLANDO 125:100
Walker 24 (10/16 za tri), Monk 21, Zeller 14; Gordon 14, Vučević 12.

HOUSTON MEMPHIS 113:101
Harden 43 (8/19 iz igre, 6/12 za tri, prosti meti 21/27), 13 podaj in 10 skokov, Capela 19 in 13 skokov, Green 18 (6/11 za tri); Anderson 20, Conley 19, Green 17 (3/3 za tri).

SAN ANTONIO BOSTON 120:111
Aldridge 32 (13/23 iz igre) in 9 skokov, White 22 (8/9 iz igre), Bertans 17 (5/8 za tri); Brown 30 (10/15 iz igre), Morris 18, Irving 16.

NEW ORLEANS MINNESOTA 123:114
Randle 33 (13/24 iz igre) in 11 skokov, Holiday 26, Miller 21 (5/8 za tri), Moore 17 (3/4 za tri); Towns 28 in 17 skokov, Wiggins 20, Gibson (6/6 iz igre).

PHOENIX GOLDEN STATE 109:132
Ayton 25 (9/17 iz igre) in 10 skokov, Warren 24, Booker 20, Oubre 15; Curry 34 (11/17 iz igre, 5/9 za tri) in 9 skokov, Durant 25 (3/4 za tri), Thompson 15, Livingston in Jerebko po 10.