Russell Westbrook se je spet vpisal v zgodovino. Foto: Reuters

Organizator Oklahome je namreč postal šele drugi igralec v zgodovini Lige NBA, ki je ob trojnem dvojčku v treh kategorijah namesto običajnih 10 enot zbral kar 20 enot. V njegovi statistiki je bilo ob koncu tekme zapisanih 20 točk, 20 skokov in 21 podaj. Zadnji skok je ujel prav v zadnji minuti.

Minilo je več kot 50 let
Edini preostali igralec s tem dosežkom je Wilt Chamberlain, ki je 2. februarja 1968 pri zmagi Philadelphie nad Detroitom dosegel 22 točk, 25 skokov in 21 podaj.

V čim boljši formi pred končnico
"Neverjetno, ponižen sem, da sem pristal v tej družbi. Vesel sem, da lahko tekmujem na najvišji ravni igre, ki jo imam tako rad," je bil Westbrook dobre volje, misel pa je že usmeril v končnico, ki je tik pred vrat: "Tekme pred končnico so pomembne, da pridemo v pravi ritem, igrati moramo čim bolje."

Draymond Green je moral po izključitvi miriti Kevina Duranta. Foto: EPA

Warriorsi z zmago blizu prvemu mestu
Golden State je v derbiju zahoda premagal Denver s 116:102 in ima zdaj na vrhu lestvice pred Nuggetsi dve zmagi prednosti, kar jim zelo verjetno prinaša prvo mesto pred končnico. Obe ekipi imata do konca rednega dela namreč na sporedu le še pet tekem.

DeMarcus Cousins je iz igre metal 12/17. Foto: Reuters

Durant izključen
Kevin Durant
je dosegel 21 točk, blestel je tako v obrambi kot napadu, a je bil izključen že na začetku drugega polčasa, ko je na hitro dobil dve tehnični napaki. Čez roke Paula Millsapa je metal za tri točke, a zgrešil cel obroč. Takoj se je obrnil proti sodniku Zachu Zarbi, ki pa ni piskal ničesar, zaradi dolgega jezika je Durantu pokazal pot v slačilnico. "Prvo tehnično napako si je zaslužil, druge pa ne. Bil sem res presenečen. Zarba je sicer eden najboljših sodnikov, zato ve, kaj dela," je menil trener Golden Stata Steve Kerr. Največ točk za Bojevnike je tako dosegel DeMarcus Cousins (28).

Liga NBA, tekme 2. aprila:
OKLAHOMA CITY - LA LAKERS 119:103
Grant 22, Westbrook 20 (8/23 iz igre, 2/9 za tri), 20 skokov in 21 podaj v 37 minutah, George 19, Ferguson 15, Adams 11; Caldwell 23 (5/10 za tri), Caruso 15, Bullock 13.

SAN ANTONIO - ATLANTA 117:111
DeRozan 29 (prosti meti 15/16), White 23 (10/12 iz igre, 3/3 za tri), Forbes 19 (5/7 za tri); Bazemore 26 (5/7 za tri), Len 21 (4/5 za tri).

SACRAMENTO - HOUSTON 105:130
Hield 20, Bagley III 19, Bjelica 12; Harden 36 in 10 podaj, Gordon in House po 19, Tucker 13, Faried 12 in 11 skokov.

GOLDEN STATE - DENVER 116:102
Cousins 28 in 12 skokov, Durant 21, Curry 17 (trojke: 5/10), Thompson 13, Looney 10; Murray 17, Millsap 11, Jokić, Barton, Vanderbilt, Morris in Thomas po 10.