To je drugi zaporedni poraz zmajev v omenjeni ligi, skupno že deveti.

Petrol Olimpija je priključek s Partizanom držala s plejado trojk. Zadeli so jih devet. Foto: www.alesfevzer.com

Izenačen prvi polčas
Po prvi četrtini je bil izid izenačen (17:17), gostje pa so na odmor odšli s točko prednosti (32:33).

V tretji četrtini so gostje ves čas vodili, a ne več kot za pet točk. Korak z gosti so zmaji držali s trojkami ob koncu tega dela igre - najprej je zadel Jan Špan, nato pa še Domen Lorbek, ki je z metom za dve točki še zmanjšal zaostanek pred vstopom v odločilno četrtino (51:53). V tej je Olimpija držala korak z gosti z uspešnim metom za tri točke - po dveh trojkah Špana in eni Roka Badžima so zaostajali še za točko (60:61).

Spremljali smo zelo zanimivo tekmo, kjer smo lahko videli čvrsto igro obeh ekip, dvoboj pa se je zaključil z zanimivo končnico. Žal mi je, da nismo zabeležili zmage, saj smo bili pred začetkom dvoboja mnenja, da bo prav ta tekma tista, ki bo prekinila niz slabih zaključkov tekem na zadnjih obračunih. Nismo izkoristili svojih priložnosti, kljub temu pa fantom ne zamerim nič. Obe moštvi sta počeli napake, v zadnjih trenutkih pa so presodili skoki v napadu naših tekmecev, po katerih so nato dosegli lahke koše. Pohvala mojim košarkarjem za predstavo.
Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije

Mirza Begić je nato zgrešil prosta meta za izenačenje in vodstvo, kar so gostje izkoristili. Pet zaporednih točk je dosegel Jock Landale in gostje so izenačili najvišje vodstvo na tekmi (60:66). Jones in Špan sta Olimpijo približala na tri točke zaostanka (64:67), imeli so tudi napad za izenačenje, a ga niso izkoristili. Svoje priložnosti gostje niso zapravili, Landale je Partizan popeljal na +5 (64:69).

Nešportna osebna napaka gostov je Olimpiji vrnila upanje - Lorbek je zadel oba prosta meta (66:69), Badžim pa je nato zgrešil met od daleč. Marinković je po osebni napaki zmajev zadel le en prosti met (66:70), do konca je bilo še 11 sekund. Lorbek je vrgel za tri točke, a je zgrešil, in upanje Olimpije je ugasnilo.

Mornar z delnim izidom 23:4 do velike zmage

Krka je doživela grenak poraz v dvorani Topolica v Baru. Mornar je prvi polčas dobil s 46:35, nato pa so se Novomeščani razigrali in dobili tretjo četrtino z 28:12. Pet minut in 20 sekund pred koncem tekme je Luka Lapornik zadel izza črte za vodstvo Krke z desetimi točkami (63:73).

Gostitelji, ki so v drugem polčasu delovali popolnoma razglašeno, so se prebudili v končnici, ki so jo dobili kar s 23:4. Razigral se je Američan Antabia Waller, Nemanja Vranješ pa je zadel dve pomembni trojki. Slovenski podprvaki so naredili številne napake, Simon Petrov nikakor ni uspel najti prave peterke, tudi minute odmora niso pomagale.

Mornar je na derbiju zadnjeuvrščenih ekip prišel do pete zmage v sezoni, Krka pa je v dvorani Leona Štuklja zmagala z nižjo razliko (80:76) in ima v boju za obstanek tudi slabše medsebojno razmerje.

Krka, ki je v ponedeljek z imenitno predstavo premagala Budućnost, ostaja pri štirih zmagah in ob Petrolu Olimpiji ter Zadru vstopa v 2019 iz zadnjega mesta. Do konca tekmovanja rednega dela je še devet tekem. Krka bo 4. januarja gostila neporaženo Crveno zvezdo.

Džikić odpuščen
Crvena zvezda je ugnala Budućnost s 86:72. Črnogorci so ostali brez trenerja, saj je vodstvo kluba zaradi slabih rezultatov odpustilo Aleksandra Džikića. Na nedeljski tekmi je ekipo vodil Džikićev pomočnik Đorđe Adžić. Džikić je na klopi zdržal leto in pol. Glavna kandidata za njegovega naslednika sta hrvaška strokovnjaka Jasmin Repeša in Neven Spahija.

13. krog:
PETROL OLIMPIJA - PARTIZAN
66:72 (15:15, 17:18, 19:20, 15:19)
3.000; Špan 19, Lorbek 14, Begić in Sanon po 11, Badžim 5, Jones in Šamanić po 3; Paige 15, Marinković in Landale po 13, Renfroe 11, Nikolić 8 (2/3 za 2, 1/3 za 3) v 21 minutah, Gagić in Veličković po 4, Janković 2, Zagorac in Sy po 1.