Pri Krki je bil izjemno razpoložen Jure Balažič, ki je dosegel 28 točk. A niti to ni zadostovalo, saj je Krka v dramatični končnici izgubila proti Hopsom (82:81). Foto: www.alesfevzer.com

Varovanci Jurice Golemca so imeli od prve minute vse niti igre v svojih rokah. V prvi polovici tekme so jim tekmeci iz Rogaške Slatine še malce kljubovali, v drugem pa so bili nemočni ob zanesljivi igri domačih košarkarjev, ki so si tik pred koncem tretje četrtine priigrali 19 točk prednosti (69:50) in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Primorskem.

Pri Sixtu Primorski sta bila najučinkovitejša Luka Vončina s 17 in Žan Mark Šiško s 16 točkami, pri Rogaški pa Mirza Sarajlija s 15 točkami.

Tigri so si že z nedeljsko zmago nad Petrolom Olimpijo zagotovili prvo mesto pred končnico, ki prinaša prednost domačega parketa v izločilnih bojih.

Vedeli smo, da nas v Domžalah čaka zahtevna tekma, saj smo zaradi poškodb precej omejeni pri izbiri igralcev, kljub temu pa smo uspeli najti nekaj razpoloženih košarkarjev, ki so na koncu z nekaj pretresi dvoboj pripeljali do srečnega konca. Znova smo padli v igri, ko bi morali tekmo prelomiti v svojo korist. Videlo se je, da so bili nekateri košarkarji utrujeni. V zadnji četrtini smo začeli slabše nadzorovati igro v obrambi, kar je precej moteče, saj bi morali v takšnih trenutkih, ko nam v napadu ne steče, stisniti v obrambi. Zaskrbljujoč je tudi slabši začetek tekme, a k sreči domžalska ekipa ni dovolj kvalitetna, da bi to izkoristila, mi pa smo se vrnili v tekmo, kar nam proti ekipi, sestavljeni iz bolj kvalitetnih košarkarjev, zagotovo ne bi uspelo.

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije

Olimpija v končnici dovolj zbrana
Petrol Olimpija je dosegla peto zmago v Ligi za prvaka, padel je Helios Suns (63:69) in tako je na dobri poti k osvojitvi končnega drugega mesta.

Ob polčasu so varovanci Jureta Zdovca vodili za sedem točk (26:33). V nadaljevanju so povedli z dvomestno prednostjo (38:28), a ob vstopu v zadnjo četrtino je prednost spet skopnela na sedem (35:48). Domžalčani so grozili vse do zadnjih minut tekme, a zmaji so bili dovolj zbrani in natančni, da so s koši in prostimi meti Mihe Lapornika in Aleksandra Lazića zadržali prednost in zmagali.

Najboljši strelec Olimpije je bil Miha Lapornik z 19 točkami, pri Domžalah jih je 17 dosegel Blaž Mahkovic.

Vasilić odločil dramo na Polzeli
Najzanimivejša tekma je bila na Polzeli, kjer so Hopsi za točko premagali Krko (82:81).

Večji del tekme so bili v prednosti Hopsi, v končnici tekme pa so Novomeščani pošteno zapretili in imeli celo priložnost za zmago. A tekma se ni razpletla po njihovih željah. Slabo poldrugo minuto pred koncem so po košu Daliborja Đapa povedli z 81:79, minuto in sedem sekund pred koncem pa je Vasilić zadel met za tri točke in domače košarkarje povedel v vodstvo z 82:81.

Mi smo se v zadnji četrtini vrnili, vendar je bilo to za borbene domačine premalo. Z naše strani katastrofalna predstava, upam da smo se iz nje kaj naučili in bomo v nadaljevanju prvenstva zaigrali bolje.

Simon Petrov, trener Krke

Gostje v zadnji minuti niso uprizorili preobrata, čeprav so imeli priložnost za to, zadnji met Đape za tri točke pet sekund pred koncem pa ni bil natančen.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Donovan Matthew Jack z 19 točkami. V novomeški zasedbi je učinkovito predstavo prikazal nekdanji slovenski reprezentant Jure Balažič, ki je dosegel 28 točk.