32-letni organizator igre Justin Cobbs je kot eden predvidenih stebrov Cedevite Olimpije v novi sezoni na prvi uradni tekmi ob obupnem metu iz igre (0/5 za dve in 1/4 za tri) prispeval 9 točk, 5 podaj in 5 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Cedevita Olimpija je korak z Igokeo držala le minuto in pol, ko je bil izid edinkrat na tekmi izenačen na 2:2. Sredi 1. četrtine so nasprotniki že bežali za šest točk. Klub iz Laktašev je prednost v prvem polčasu samo še povečeval, v 16. minuti so bili že na +16 (40:24).

Po odmoru so zmaji zaigrali bolje in proti koncu 3. četrtine so vztrajno zniževali zaostanek, ki so ga stopili na le 3 točke (52:55), a kaj ko je Igokea v preostalih dveh minutah znova povedla za deset. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost in Igokea je napredovala v polfinale superpokala s 75:65.

Svetla točka Olimpije je bil prvi strelec Karlo Matković, ki je v 28 minutah igre prispeval kar 21 točk, dobro je šlo v napadu tudi povratniku Jaki Blažiču s 16 točkami. Igokea je ostala zvesta ekipnemu pristopu, štirje igralci so presegli mejo desetih točk, še največ 14 jih je dosegel Nikola Tanasković, ki pa je odigral zgolj pol tekme.

V predsezoni en sam poraz na šestih tekmah

Četo Simonega Pianigianija nedvomno čaka še veliko dela, četudi so v prenovljeni zasedbi na šestih pripravljalnih tekmah dosegli pet zmag. Kot zadnja sta se moštvu po zaključku svetovnega prvenstva pridružila Jaka Blažič in Gregor Glas.

Nikola Radičević je zaradi poškodbe in bolezni treniral po posebnem programu. Nekaj težav sta imela tudi Karlo Matković in Luka Ščuka. Z ekipo v Podgorico ni odpotoval Zoran Dragić.

Od turnirja ne pričakujem nič posebnega, saj za nas predsezona še vedno traja. V nasprotju z nekaterimi mi praktično celotne priprave nismo imeli na voljo celotne ekipe. Za nas je najpomembneje, da vidimo, kako se igralci odzovejo na situacije na parketu. Trije dnevi tekem nam bodo dali veliko informacij o tem, kaj se moramo izboljšati pred začetkom rednega dela sezone. Zavedamo se, da nas čaka še dolg proces,” je za klubsko spletno stran dejal novi trener Simone Pianigiani.