Na prvem medsebojnem dvoboju obeh moštev je bilo v Dvorani Krešimirja Ćosića napeto vse do zadnjih trenutkov. Cedevita Olimpija je slavila tesno zmago z 80:78.

Tokrat pa je bila predstava drugačna, zmaji, ki na današnji tekmi niso mogli računati na Jako Blažiča (zdravstvene težave), so nadzirali potek igre skozi celotno srečanje.

Da so boljši nasprotnik, so pokazali že na uvodu tekme, ko so povedli z 8:1. Ljubljanska ekipa je po sedmih minutah igre povedla z dvomestno prednostjo (18:8).

V drugi četrtini so zmaji spet povedli za deset točk (26:16). Nato se je napad zmajev nekoliko ustavil, a gostje tega niso izkoristili. Varovanci Jurice Golemca so ob odhodu na polčas vodili za 13 točk (34:21).

Po vrnitvi na parket so zmaji nadaljevali dobro igro, povedli so za 16 točk (40:24). V zadnjo četrtino je Cedevita Olimpija vstopila z 12 točkami prednosti (54:42).

Zmaji so v zadnjem delu igre hitro povišali vodstvo na +17 (59:42), kar je gostujočega trenerja prisililo v minuto odmora. Ta mu ni pomagala, saj so zmaji povedli za 21 točk (63:42).

Dobre tri minute pred koncem (71:47) so zmaji po trojki Luke Rupnika povedli z najvišjo prednostjo 25 točk (77:52), s čimer so zmaji potrdili premoč.

"Čestitke fantom za zmago. Zagotovo je bila to po vseh potovanjih, poškodbah in težavah za nas zelo pomembna tekma. Izkoristili smo utrujenost Zadra, ki ni imel prave energije. Bili smo dovolj agresivni in odigrali dobro v obrambi, kar nam je prineslo nekaj lahkih košev, ki so nam dali samozavest. V športu je treba znati igrati brez tistih, ki manjkajo. Ekipa bo stopila skupaj, a komaj čakamo, da se Jaka Blažič ponovno vrne," je po tekmi povedal trener zmajev Jurica Golemac.

Ljubljančani imajo do konca rednega dela sila zahteven razpored. Dvakrat se bodo pomerili s Crveno zvezdo, v goste bodo morali k Mornarju in Budućnosti, doma bodo igrali z Mego, edini tekmec, ki ne sodi v zgornji del razpredelnice, pa jih čaka naslednji teden v Zagrebu.