Zmaji v tej sezoni sploh še niso dosegli zmage v gosteh v Jadranski ligi in še nikoli v zgodovini Lige ABA parketa v Baru niso zapustili z dvignjeno glavo.

Dvoboj dna lestvice so dobili košarkarji Mornarja, na katere je že pred tekmo opozarjal tudi trener Olimpije Saša Nikitović, ki je poudaril, da so Črnogorci v zadnjem mesecu precej dvignili raven igre. Ljubljančani so se večino tekme enakovredno kosali, a v končnici zapravili priložnost za svojo peto zmago v sezoni. Tako imata zdaj obe ekipi po 16 točk ter po štiri zmage in osem porazov.

Olimpija je tekmo dobro začela in povedla s 13:5, zatem pa so jo gostitelji ujeli, ob odmoru je bil izid izenačen (38:38).

Izenačen boj se je nadaljeval tudi v tretji četrtini, ekipi pa sta bili skupaj tudi večji del zadnje četrtine. Marwin Jones je zadel le en prosti met minuto in 27 sekund pred koncem za zadnje vodstvo zmajev (74:75). Odločilno trojko je zadel Strahinja Mićović z desne strani za 78:75. Jan Špan je zgrešil polaganje 28 sekund pred zadnjim piskom sirene, zmago Mornarja pa je deset sekund pred koncem potrdil Uroš Luković z zabijanjem.

Pri domačih je Nemanja Vranješ dosegel 17 točk in zbral osem skokov, Antabia Waller pa je 16 točkam dodal pet podaj. Pri Olimpiji je Luka Šamanič prispeval 16 točk, Jan Špan pa dve manj, ob tem je dodal tudi osem podaj.

Nikitović: Raven igre se iz tekme v tekmo dviguje
"V Baru smo prikazali zelo dobro predstavo, kljub temu pa so se domači košarkarji v zaključku tekme bolje znašli in dosegli zmago. Svojim fantom ne zamerim ničesar. Moštvi sta se ves čas izmenjevali v vodstvu, do zadnjih 90 sekund tekme pa smo igrali odlično in bili v položaju za zmago. Košarkarji Mornarja se zmage veselijo povsem zasluženo, enako pa bi lahko rekli, če bi zmago slavili mi. Raven naše igre se zagotovo iz tekme v tekmo dviguje, naša dolžnost pa je, da to pokažemo tudi s pozitivnimi rezultati na prihajajočih tekmah," je pojasnil trener Saša Nikitović.

Olimpija bo v 13. krogu v soboto gostila beograjski Partizan.