Edwin Jackson je bil z 18 točkami najzaslužnejši za zmago Budućnosti v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljši strelec srečanja pred 500 gledalci je bil Domen Lorbek z 19 točkami, petkrat je bil natančen izza črte. Miha Lapornik je dodal 13 točk, Jan Špan pa 12. Pri gostih je blestel Edwin Jackson z 18 točkami.

Zmaji so zelo slabo odigrali drugo četrtino, ki so jo izgubili kar s 15:30 in ob odmoru so se že znašli v velikih težavah (38:53). V nadaljevanju so prikazali precej boljšo igro, po 30 minutah so se približali na 57:64.

Sedem minut pred koncem so zaostajali le še štiri točke (60:64). Budućnost je majhno prednost znala obdržati, Lorbek je s peto trojko z osmih metrov za 69:75 dve minuti pred koncem vlil upanje. Jan Špan je 47 sekund pred zadnjim piskom sirene znižal na 71:75, nato pa je Earl Clark zgrešil trojko. Ključna je bila izgubljena žoga Lapornika, Norris Cole pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago gostov.

Nikitović: S tako igro lahko brez težav obstanemo v ligi
"Videli smo zelo razpoložene igralce Budućnosti v prvem polčasu, v katerem nismo uspeli odgovoriti na njihov met iz igre in njihovo agresivnost. Po glavnem odmoru smo spremenili pristop k igri v obrambi, z namenom, da jim otežimo lahke mete in preproste podaje, in bili boljši tekmec tako v tretji, kot tudi v zadnji četrtini. Imeli smo svoje priložnosti, da izid obrnemo v svojo korist, na žalost pa nismo izkoristili odprtih metov in protinapadov. Iz rok smo izpustili priložnost, da premagamo najboljšo ekipo Lige ABA. Enostavno nam je zmanjkalo športne sreče, da tekmo prelomimo v svojo korist, toda če lahko proti Budućnosti prikažemo takšno predstavo, lahko to storimo tudi na vseh preostalih tekmah v nadaljevanju sezone in brez težav obstanemo v ligi," je pojasnil trener Saša Nikitović.

V soboto težko gostovanje v Beogradu
V torek dopoldan bodo zmaji odpotovali v nemški Bayreuth, kjer jih v sredo čaka obračun 13. kroga Lige prvakov. V 18. krogu Lige ABA bodo Ljubljančani v soboto gostovali v Beogradu pri vodilni Crveni zvezdi, ki pa ni več edina neporažena ekipa lige, saj je morala priznati premoč Cedeviti.