Krka je bila kos ljubljanski ekipi le v prvi četrtini, v drugem polčasu pa so zmaji potrdili premoč in so zlahka prišli do šeste zmage v Ligi za prvaka.

Zmaji so povedli s 5:2, po dobrih dveh minutah igre pa je Krka izenačila (5:5). Krka je v nadaljevanju s stoodstotnim metom za tri točke (8/8 za 3) prevzela vodstvo, prvo četrtino je sklenila s +6 (24:30).

V drugi četrtini je Krka ohranila prednost šestih točk po zaslugi dveh novih trojk (30:36). Ljubljančani so z boljšo igro na polovici tega dela igre po dolgem času znova povedli (39:38), na odmor pa so zmaji odšli s +7 (50:43).

Ljubljanska ekipa je po vrnitvi na parket igrala v enakem ritmu in po treh minutah igre v tretji četrtini je povedla za 11 točk (57:46). Ko je trojko zadel še Hopkins, je Cedevita Olimpija vodila za 14 (60:46). A Krka se ni predala, prepolovila je zaostanek (67:60). Jurica Golemac je nalet gostov ustavil z minuto odmora. Po tej so zmaji naredili mini-serijo 4:0 (71:60) in trener Novomeščanov Dalibor Damjanović je vzel time-out. Ta ni zalegel, saj je Olimpija povedla za 13 točk (75:62).

V zadnji četrtini je Cedevita Olimpija vodstvo višala iz minute v minuto, štiri minute pred koncem je vodila za 24 točk (91:67). A tukaj se zmaji niso ustavili, minuto pred koncem so vodili že za 28 točk (97:69).

Visoka zmaga Rogaške
Košarkarji Rogaške so v drugi tekmi dneva zanesljivo premagali Terme Olimia (95:75). Terme Olimia brez prvega strelca in skakalca moštva Sima Atanackovića niso imele pravih možnosti za uspeh. Že v prvem polčasu so si priigrale visok zaostanek in domačim omogočili mirno pot do zmage.

Rogaška bo imela v zadnjem krogu na svojem parketu možnost, da si z zmago proti Cedeviti Olimpiji zagotovi čim višje izhodišče pred četrtfinalnimi, polfinalnimi oziroma finalnimi dvoboji.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 10. krog

CEDEVITA OLIMPIJA – KRKA
99:72 (24:30, 26:13, 25:19, 24:10)
Brown 17, Jones 16, Hopkins in Blažič po 13; Vrabac 17, Škedelj 13, Barič 12.

ROGAŠKA - TERME OLIMIA
95:75 (21:18, 27:9, 20:26, 27:22)
Gabrovšek 23, Šantelj in Igrutinović po 16; Čebular 21.

V finalu pokala Triglav in Cinkarna Celje
Košarkarice Triglava in Cinkarne Celje bodo igrale v finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije v Celju. Kranjčanke so bile v polfinalu boljše od Grosupljega z 62:51, Celjanke pa so ugnale Ježico s 86:48.