Stratos Perperoglu je bil najboljši strelec tretje tekme. Foto: Crvena zvezda mts

Petič zapored bo Zvezda zaigrala v finalu. Po štirih naslovih je lani morala priznati premoč Budućnosti. Letos se bosta znova pomerili v finalu, kjer bo prednost domačega parketa imela beograjska zasedba. Prvak jadranske lige se bo uvrstil v Evroligo.

Rdeče-beli, ki so bili v dvorani Aleksandra Nikolića tokrat v vlogi gostitelja, so izjemno začeli tekmo. Po uvodni trojki Novice Veličkovića so naredili serijo 15:0. Po prvi četrtini je razlika znašala osem točk, nato pa jo je Zvezda tako rekoč vse srečanje povečevala. Že v 14. minuti je tako povedla za 19, ob koncu tretje četrtine pa za 20 (61:41). Vmes Partizanu ni uspelo priti bližje kot na -14. Tudi v uvodnih minutah zadnje četrtine gostitelji niso popuščali in so vmes celo vodili kar za 35, v zaključku dvoboja pa so črno-beli le nekoliko omilili visok poraz.

Prvi strelec srečanja je bil z 18 točkami izkušeni Grk Stratos Perperoglu, pri Partizanu pa jih je 12 dal Vanja Marinković. Slovenski organizator igre v dresu črno-belih Aleksej Nikolić je igral osem minut in pol, zadel edini met iz igre in v statistiko vpisal še podajo in skok.

Budućnost je bila na odločilni tretji tekmi s 73:78 boljša v Zagrebu od Cedevite. Po visokem vodstvu domače zasedbe v uvodni četrtini so Črnogorci hitro ujeli priključek. Tri minute pred koncem je Cedevita s serijo 5:0 povedla za šest. Filip Krušlin je s trojko znižal na 71:73, ko je ostalo še 82 sekund. Nato kar minuto ni bilo doseženih točk, zatem je Nemanja Gordić zadel le en prosti met, toda Jacob Pullen je zgrešil izza črte, zmago Budućnosti pa je deset sekund pred koncem potrdil Edwin Jackson. Edo Murić je v 14 minutah prispeval sedem točk, dva skoka in podajo.