Tim Gajser je znova navdušil. Foto: HRC

V prvi vožnji, ki so jo zaznamovali štirje grdi padci, je Gajser vseskozi nadzoroval položaj. Za slabe tri sekunde je premagal Švicarja Arnauda Tonusa in za pol minute Francoza Romaina Febvra ter z novimi 25 točkami prevzel tudi vodstvo v svetovnem prvenstvu.

Tonus edini pravi konkurent
Slovenski dirkač je bil najboljši tudi v drugi vožnji, ko je v cilj znova prišel pred Tonusom, imel je pet sekund prednosti. Tretje mesto je s slabimi 10 sekundami zaostanka zasedel še en Švicar Jeremy Seewer. Tak je bil tudi vrstni red v skupnem seštevku dirke.

V drugi vožnji sta Gajser in Tonus uprizorila razburljiv boj, dokler ni Švicar želel po notranji strani na silo mimo Slovenca in pri tem zadel zaščitne bale ter končal na tleh. Gajser si je tako nabral nekaj prepotrebne prednosti in mirno ter brez večjih pritiskov odpeljal zmagi naproti.

Cairoli zaostaja 13 točk
Slovenski šampion je imel pred dirko v Rusiji deset točk zaostanka, v Orljonoku pa je izkoristil slabšo predstavo tekmeca za vrh Antonia Cairolija. Italijan je sobotne kvalifikacije po padcu končal šele kot 25. Tudi danes je bil v prvi vožnji le 12., v drugi pa se je odrezal nekoliko bolje in jo sklenil na 4. mestu 14 sekund za Gajserjem.

V prvi vožnji sem res užival, čeprav je bilo kar vroče. Imel sem dober štart in dobro dirkal. Sicer je bil Tonus ves čas za mano, vendar mi je uspela dobra vožnja. Druga vožnja je bila težja kot prva, Arnaud je ves čas pritiskal, vendar se je vse dobro izteklo. Res sem hvaležen in vesel.

Tim Gajser

V SP-ju ima Gajser zdaj 351 točk, Cairoli pa 338.

Vrnitev Herlingsa
Na osmi postaji sezone je prvič letos nastopil lanski svetovni prvak v elitnem razredu Jeffrey Herlings. Nizozemec se je vrnil po hudi poškodbi stopala, na svoji prvi preizkušnji v sezoni pa je prvo vožnjo končal na 4. mestu. V drugi je bil sedmi.

Naslednja dirka bo že prihodnjo nedeljo v Latviji. Gajser se bo nanjo prvič po aprilu 2017 odpravil kot vodilni v skupnem seštevku.