Motošporti
slice
Marquez naredil velik korak k novemu naslovu
Mir že prvak v razredu moto3, 22. oktober 2017 ob 09:55 Hondin motociklist Marc Marquez je zmagovalec dirke za VN Avstralije v razredu motoGP. Na Phillip Islandu sta mu na odru družbo delala Yamahina dirkača Valentino Rossi in Maverick Vinales.
5
Marquez v boj za naslov s prvega mesta, Dovizioso šele z 11.
1
21. oktober 2017 ob 10:10 Španski motociklist in vodilni dirkač prvenstva MotoGP Marca Marquez (Honda) bo nedeljsko dirko za veliko nagrado Avstralije na Phillip Islandu začel s prvega startnega mesta.
Gajserju veliki met na spektaklu v Las Vegasu ni uspel
11
15. oktober 2017 ob 12:40 Slovenski motokrosist Tim Gajser je konec tedna nastopal na prestižni dirki v superkrosu v ameriškem Las Vegasu.
"Dovi" velemojstrsko slavil na adrenalinski dirki v Motegiju
9
15. oktober 2017 ob 10:47 Deževna dirka za VN Japonske v Motegiju je v razredu MotoGP po zanimivem zaključku in novi velemojstrski predstavi pripadla Andrei Doviziosu.
Zarco izkoristil napake favoritov
1
14. oktober 2017 ob 10:47 Francoski motociklist Johann Zarco, letos debitant v razredu MotoGP, se v Motegiju drugič veseli najboljšega štartnega položaja med elito. V prvi vrsti bosta še Danilo Petrucci in Marc Marquez.
Meeke slavil v Kataloniji, Ogier korak bližje naslovu prvaka Francoz Sebastien Ogier je z drugim mestom na 11. reliju sezone svetovnega prvenstva v Kataloniji naredil velik korak k naslovu prvaka.
Žagar s četrtim mestom utrdil "osmerico" Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva v Torunu na Poljskem osvojil četrto mesto.
3
Gajser, Irt in Pancar Sloveniji v Veliki Britaniji privozili 12. mesto Tim Gajser, Peter Irt in Jan Pancar so v Veliki Britaniji na Pokalu narodov, prestižni ekipni dirki za naslov svetovnega prvaka, Sloveniji privozili 12. mesto.
3
Gajser popeljal Slovence v finale A Slovenska reprezentanca v motokrosu je uspešno opravila kvalifikacije pred nedeljsko dirko za Pokal narodov v britanskem Matterley Basinu.
7
Smola Slovencev pred odhodom na pokal narodov Sezona v motokrosu na najvišji ravni se bo konec tedna končala z ekipnim svetovnim prvenstvom, prestižno dirko za pokal narodov, ki jo letos gosti Velika Britanija.
Marquez v Aragoniji potrdil vodstvo v skupnem seštevku Marc Marquez je veliki zmagovalec motociklistične dirke za VN Aragonije v razredu MotoGP. Oder za zmagovalce je bil rezerviran za Špance, Marquezu sta se pridružila še Dani Pedrosa in Jorge Lorenzo.
6
Gajser na Cukrci predal naslov državnega prvaka Kutnarju Potem ko je Tim Gajser pretekli konec tedna predal naslov svetovnega prvaka Italijanu Antoniu Cairoliju, je na domačih tleh predal naslov državnega prvaka Luki Kutnarju.
3
Življenjska forma Žagarja: tudi v Stockholmu zasedel sam vrh Slovenski spidvejist Matej Žagar je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v Stockholmu na Švedskem. V finalu je premagal Poljaka Bartosza Zmarzlika in lanskega zmagovalca Avstralca Jasona Doyla.
19
Čudež Valentina Rossija: kljub poškodbi na dirki iz prve vrste Pred domačo dirko za VN Aragonije v svetovnem prvenstvu MotoGP-ja je bil v kvalifikacijah najboljši Maverick Vinales.
5
Rossi že v sedlu: v Alcanizu opravil oba treninga Čeprav so mu po padcu in zlomu noge napovedovali vsaj mesec dni okrevanja, je Valentino Rossi spet na motorju in je pred nedeljsko dirko v Alcanizu opravil oba petkova treninga.
3

Citat za prebrat
link
Lindsey Vonn
3
23. oktober 2017 ob 09:42 Hudo mi je ob novici, da si je Ilka poškodovala kolenske vezi. To se je zgodilo tudi meni pred zadnjimi olimpijskimi igrami. Želim ti vse dobro, Ilka, dobro okrevaj.