Tim Gajser je v skupnem seštevku SP-ja ohranil prednost petih točk pred Antoniem Cairolijem, ki je na tokratni dirki osvojil enako število točk kot slovenski šampion – 36. Foto: EPA

Drugo mesto je zasedel Jorge Prado, ki je slavil v prvi vožnji. Španec je bil v boju za zmago dobro sekundo hitrejši od Jeremyja Seewerja (+1,152), blizu jima je bil le še Febvre (+4,142). V boju za četrto mesto je bil Antonio Cairoli (+11,098) hitrejši od Gajserja (+13,368).

V drugi vožnji je Febvre v cilj prišel pred Gautierjem Paulinom (+1,667), Gajserjem (+3,880) in Cairolijem (+6,557). Gajser, ki je bil najhitrejši v dopoldanskih kvalifikacijah, je do polovice vozil na drugem mestu za Febvrejem, potem pa padel in nazadoval za eno mesto. Kljub padcu ni izgubil veliko, saj sta imela pred tem s Febvrejem precej naskoka. Nekaj časa ga je sicer napadal Cairoli, a je popustil in dirko končal za njim.

Gajser po drugi dirki v Mantovi še vedno pet točk pred Cairolijem

Slovenski šampion je v skupnem seštevku SP-ja ohranil pet točk prednosti pred Italijanom, saj sta na tokratni dirki osvojila enako število točk, oba po 36. Gajser ima zdaj 352 točk, Cairoli 347, Seewer pa 334. Blizu je tudi Prado s 317 točkami.

V nedeljo bo v Mantovi še tretja dirka v osmih dneh, štela bo za VN Evrope. Pred tremi dnevi je na istem prizorišču Gajser na dirki za VN Lombardije zasedel četrto mesto.

Stanje Jasikonisa resno in težko, vendar stabilno

Medtem se v karavani vrstijo tudi poškodbe. Najhujšo je v nedeljo doživel Litovec Arminas Jasikonis, ki je padel, si poškodoval glavo in dobil močan pretres možganov, zato so ga zdravniki dali v nadzorovano umetno komo. Njegovo stanje je po navedbah njegove ekipe Husqvarna resno in težko, vendar stabilno.

Že nekaj časa manjka tudi Nizozemec Jeffrey Herlings, še prejšnji mesec vodilni v skupnem seštevku, ki pa je po poškodbi v Faenzi moral izpustiti že štiri dirke in je zdaj že precej oddaljen od vrha.

Gajser: Brez dobrega štarta je težko priti naprej

V razredu MX2 je Jan Pancar v prvi vožnji zasedel 27. mesto, v drugi pa 17. mesto in osvojil štiri točke. Zmagal je Danec Thomas Kjer Olsen pred Francozom Tomom Viallejem in Nizozemcem Roanom Van De Moosdijkom, Pancar je bil 20. Skupno je prvi Vialle s 431 točkami, Pancar je 19. s 66.