Tim Gajser se je v prvi vožnji po padcu hitro zbral. Foto: HRC

Zmagovalec prve vožnje Herlings (KTM) je zbral največ točk v skupnem seštevku obeh voženj v Matterley Basinu v Angliji, in sicer 47. Gajser (Honda) jih je pridirkal 38, tako kot Cairoli (KTM) na tretjem mestu.

S 30. mesta se je prebijal proti vrhu
Makolčan, ki brani lanski naslov svetovnega prvaka, je bil sicer že prejšnje dni izjemno razpoložen, saj je dobil sobotne kvalifikacije, najhitrejši pa je bil tudi na jutranjem ogrevanju. A težava se mu je na prvi vožnji pripetila že v tretjem zavoju, ko se je zapletel v padec (vanj je trčil Belgijec Jeffrey Van Horebeek), zaradi katerega je padel na 30. mesto.

V divjem nadaljevanju je samo v enem krogu pridobil kar 16 mest, hitrost prehitevanja se je nato pričakovano upočasnila, vseeno pa mu je uspelo napredovati do sedmega mesta.

Padel tudi tik pred ciljem
V zadnjem krogu je sicer lovil dva tekmeca, a naredil napako in spet utrpel padec, zaradi katerega je izgubil eno mesto in ciljno črto prečkal kot osmi.

Herlings, svetovni prvak iz leta 2018, je v cilj prišel prvi pred Jeremyjem Seewerjem (Yamaha) in novim Gajserjevim kolegom pri Hondi Mitchem Evansom.