Tim Gajser je sezono začel z drugim mestom v Katarju. Foto: hondaproracing.com

Pangkal Pinang je novo prizorišče v koledarju SP-ja v motokrosu in predstavlja zanimiv izziv za vse dirkače, saj ga nihče ne pozna, a ob prvencu prireditelji niso imeli sreče z vremenom. Močno deževje je dodobra namočilo progo in jo poškodovalo, tako da so dirkači opravili le po en prosti trening v razredih MXGP in MX2.

V nedeljo bodo skušali tekmovanje izvesti po predvidenem urniku. V elitnem razredu MXGP, kjer najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser v Indoneziji nastopa kot drugi v skupnem seštevku, sta štarta načrtovana za 7. in 10. uro po slovenskem času.

Na edinem prostem treningu, ki so ga izvedli pred težavami z blatno progo, je bil v Gajserjevem razredu najhitrejši Britanec Shaun Simpson (Yamaha) pred Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom (KTM) in Francozom Romainom Febvrejem (Yamaha). Za njimi se je uvrstil zmagovalec uvodne dirke v Katarju prejšnji teden Italijan Antonio Cairoli (KTM), svetovni prvak Gajser (Honda) pa je trening končal s 14. časom.