Bukayo Saka in Gabriel Martinelli. Foto: Reuters

Topničarji so svojo prednost pred drugouvrščenim Manchester Cityjem povišali na pet točk. Ekipi imata zdaj enako število odigranih tekem, aprila pa se bosta še enkrat pomerili na stadionu Etihad. Londončani so bili nazadnje angleški prvaki leta 2004.

Arsenal se je Evertonu oddolžil za poraz, ki ga je doživel 4. februarja na Goodison Parku (1:0). Tokrat je po manj prepričljivi igri v uvodnih 25 minutah odpor gostov zlomil ob koncu prvega polčasa po svoji prvi pravi priložnosti, ki jo je po podaji Aleksandra Zinčenka v kazenski prostor v 40. minuti z imenitnim strelom pod prečko z desne strani izkoristil Bukayo Saka.

V sodnikovem dodatku je bil natančen še Gabriel Martinelli, potem ko je Saka po hitri akciji 20 metrov od vrat ukradel žogo gostujočemu vezistu Idrissi Gueyu. Brazilec je v 80. minuti po podaji Eddieja Nketiaha dodal še en zadetek, vmes pa je na 3:0 iz bližine povišal kapetan Martin Odegaard. Podal mu je Leandro Trossard.

Everton, ki je na lestvici predpredzadnji in je v vsej sezoni dosegel le 17 zadetkov, v drugem polčasu ni pokazal tako rekoč ničesar. Na zadnjih 27 ligaških gostovanjih pri Arsenalu je zmagal samo enkrat.

Mohamed Salah. Foto: Reuters

Liverpool do zmage v zadnjih 20 minutah

Tudi Liverpool je Wolverhamptonu vrnil za poraz pred mesecem dni, ko je bilo kar 3:0 za Wolvese. Pred domačimi navijači sta gola v 73. in 77. minuti dosegla Virgil van Dijk in Mohamed Salah. Ko je nizozemski branilec po prostem strelu prvič streljal z glavo, je bil vratar Jose Sa na mestu, po vnovični podaji Dioga Jote pred vrata pa je van Dijk znova skočil in z glavo zatresel mrežo.

Štiri minute pozneje je bilo konec dvomov o zmagovalcu v deževnem večeru na Anfieldu. Salah je povišal vodstvo na 2:0 z desnim stegnom po predložku Kostasa Cimikasa. V prvem polčasu je imel najlepši priložnosti 19-letni vezist Harvey Elliott.

Redsi so po nizu štirih tekem brez zmage, med katerim so doživeli tri poraze, v zadnjih štirih krogih trikrat zmagali in enkrat remizirali ter se prebili na šesto mesto. V nedeljo bodo gostili Manchester United.

Slavje nogometašev Grimsby Towna. Foto: Reuters

United v četrtfinale Pokala FA

Rdeči vragi so v sredo igrali v osmini finala Pokala FA in se po zmagi s 3:1 nad West Hamom uvrstili v četrtfinale, v katerem se bodo doma pomerili s Fulhamom. V 54. minuti so se znašli v zaostanku, a nato v zadnjih 20 minutah preobrnili izid. Zadetka za zmago so dosegli v 90. in 95. minuti, ko sta se med strelce vpisala 18-letni Argentinec Alejandro Garnacho in Brazilec Fred.

Izpadel je Tottenham, ki je z 1:0 klonil na gostovanju pri drugoligašu Sheffield Unitedu. Še večjo senzacijo je pripravil četrtoligaš Grimsby Town, ki je v gosteh z 1:2 presenetil trenutno zadnjeuvrščenega premierligaša Southampton. Grimsby Town je pred davnimi časi že blestel v Pokalu FA, saj je v letih 1936 in 1939 igral v polfinalu.

Manchester City, ki je v torek z 0:3 izločil Bristol City, v četrtfinalu čaka domači dvoboj proti vodilnemu klubu druge lige Burnleyju.