Anwar El Ghazi je priigral točko Atson Villi. 25-letni Nizozemec je v sijajni formi, na zadnjih petih tekmah je dosegel pet golov. Foto: Reuters

Gostitelji so povedli v 34. minuti, ko je Ben Chilwell z leve strani natančno podal pred vrata, kjer je Olivier Giroud z glavo zatresel mrežo. Do odmora so bili modri precej boljši tekmec, a prednosti niso uspeli povišati.

Olivier Giroud je dobro unovčil priložnost, saj je malce presenetljivo začel tekmo. Tammy Abraham je vso tekmo sedel na klopi, Timo Werner pa je odigral le zadnjih 18 minut. Foto: Reuters

V 50. minuti je branilec Chelseaja Andreas Christensen obležal na tleh na sredini igrišča. Sodnik Stuart Attwell je pokazal, da se igra nadaljuje. Matthew Cash je poslal natančen predložek z desne strani, na daljši vratnici je bil osamljen Anwar El-Ghazi. Nizozemec je z volejem med nogama Edouarda Mendyja žogo poslal v mrežo. Igralci Chelseaja so se jezili na sodnika, a zadetek je obveljal.

McGinn stresel prečko
V 66. minuti je Cesar Azpilicueta iz bližine zatresel mrežo, a je bil pred tem Christian Pulisic v prepovedanem položaju. Največjo priložnost za zmago Aston Villa je imel John McGinn, ki je v 68. minuti z močnim strelom s 25 metrov stresel prečko.

Trener Chelseaja Frank Lampard je v 72. minuti v igro poslal Tima Wernerja in Kaija Haverta. Napadalec Werner je imel sedem minut pred koncem priložnost, vendar je streljal prek vrat.

Lampard: Zaslužili smo si zmago
"Zaslužili smo si zmago, zato sem razočaran. Aston Villa je zelo sporno izenačila. V akciji za zadetek je Christensen ležal na tleh, poleg tega pa so igrali še z roko. Milsim, da smo bili večji del tekme boljši. Napredek je bil očiten po razočaranju v soboto," je povedal Lampard.

Wilfired Zaha je poskrbel za vodstvo Crystal Palacea. Foto: Reuters

Barnes rešil točko za Leicester
Tudi Crystal Palace in Leicester sta remizirala (1:1). Lisice so v 19. minuti zapravile idealno priložnost za vodstvo, potem ko je Nigerijec Kelechi Iheanacho zastreljal enajstmetrovko. Vratar Vicente Guita se je izkazal s parado.

Crystal Palace je povedel v 58. minuti po golu napadalca iz Slonokoščene obale Wilfrieda Zahaja. Z volejem je učinkovito zaključil protinapad. Sedem minut pred koncem je z levico po podaji Jonnyja Evansa izenačil Harvey Barnes.

Zaradi okužb pri Manchester Cityju preložena tekma z Evertonom
Tekma 16. kroga med Evertonom in Manchester Cityjem na Goodison Parku je bila preložena zaradi okužb v gostujoči ekipi.

Gabriel Jesus in Kyle Walker sta bila pozitivna že 25. decembra, danes pa je bilo znanih še nekaj pozitivnih izvidov testa na novi koronavirus. Priznana trenerja Carlo Ancelotti in Pep Guardiola se torej še ne bosta pomerila.