Southampton je prvič po maju 2016 (takrat je bil trener Ronald Koeman) zmagal tretjič zapored. Temelje za uspeh z 2:0 nad Newcastlom je že v sedmi minuti postavil Che Adams (na fotografiji). Foto: Reuters

Zadela sta Che Adams (7.) z izjemnim volejem in Stuart Armstrong (82.). Southampton (osem tekem) je po tretji zaporedni zmagi na vrhu točkovno poravnan z Liverpoolom, ki ga v nedeljo čaka derbi z Manchester Cityjem. Gre za obračun ekip, ki sta na stavnicah glavna favorita za naslov prvaka. Mimogrede, Southampton ima kvoto 101. Mamljivo za vse, ki menijo, da se lahko ponovi zgodba z Leicestrom, ki je v sezoni 2015/16 pripravil eno največjih športnih senzacij in postal angleški prvak.

Prav Leicester je pred slabim letom dni z 0:9 ponižal Southampton in zdelo se je, da so Ralphu Hasenhüttlu dnevi šteti. Toda Avstrijec je poleti podaljšal pogodbo do leta 2024 in včeraj ekipo popeljal na vrh lestvice, kar se je zgodilo prvič po letu 1988 oziroma sploh prvič, če imamo v mislih le Premier ligo.

Ralph Hasenhüttl poudarja, da je uspeh prineslo predvsem delo. Foto: Reuters

"Navijači se bodo tega zelo razveselili in fotografirali lestvico. Tudi za nas je to nekaj lepega, vendar moramo biti še lačni zmag in verjeti, da je vse mogoče. Ponosen sem. Ni nam uspelo zaradi vloženega denarja, ampak zaradi vloženega dela. Kar malo strah vzbujajoče je, kaj nam uspeva, ni pa presenetljivo, saj vidim, kako fantje garajo," je povedal 53-letni Hassenhüttl, ki bo nekaj časa brez Dannyja Ingsa. Prvi strelec Saintsov v tej sezoni (pet golov), ki je po odličnem začetku sezone znova dočakal vpoklic v angleško reprezentanco, bo zaradi poškodbe kolena odsoten do šest tednov.

Odgovornost je prevzel Adams v sodelovanju s Theom Walcottom, ki se je po 15 letih vrnil v klub kot posojen igralec Evertona.

United le do zmage, v krizo pa pahnil Everton
Po dveh bolečih porazih se je Manchester United pobral in v 8. krogu na sobotnem gostovanju pri Evertonu dosegel zmago olajšanja s 3:1. Modri iz Liverpoola so sicer povedli, a nato doživeli tretji zaporedni poraz v Premier ligi.

Manchester United je po porazu proti Arsenalu (0:1) pretekli konec tedna in med tednom v Ligi prvakov proti Basaksehirju (1:2) vendarle dosegel zmago in ohladil trenerski stolček Solskjaerja. Foto: Reuters

Everton je sicer odlično začel pandemično sezono 2020/21 in bil na kratko celo na vrhu lestvice, a zdaj je sam zapadel v krizo.

V 19. minuti je domačim vodstvo zagotovil Brazilec Bernard, ki je zadel z roba kazenskega prostora, šest minut pozneje pa je izenačil Portugalec Bruno Fernandes, ki je po podaji Luka Shawa zadel z glavo. Everton je bil le nekaj minut pozneje blizu novemu vodstvu, a je Lucas Digne zadel vratnico, kazen pa je sledila v 32. minuti, ko je podaja Fernandesa, namenjena Marcusu Rashfordu, od vratnice končala v golu za vodstvo Manchester Uniteda.

V drugem delu igre je imel žogo več v nogah Everton, a do pravih priložnosti ni prišel. V zaključku po protinapadu je gostujočo zmago s prvim golom za svoj novi klub potrdil Urugvajec Edinson Cavani.

Norveški trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer je bil pred tekmo pod hudim pritiskom, omenjala se je že trenerska menjava, a zdaj si je rešil stolček. Nasprotno je Carlo Ancelotti na klopi Evertona doživel tretji zaporedni ligaški poraz.

Najpomembnejši obračun osmega kroga bo v nedeljo, ko se bosta v Manchestru pomerila tamkajšnji City in drugouvrščeni Liverpool.