Edinson Cavani je takole dosegel zmagoviti zadetek za Manchester United pri Tottenhamu v Londonu. Foto: EPA

Šlo je za 195. medsebojni obračun omenjenih klubov v vseh tekmovanjih. Na dozdajšnjih obračunih je ekipa iz Manchestra precej uspešnejša, zmagala je 93-krat, 53-krat so slavili Londončani, 49 tekem se je končalo brez zmagovalca.

V prvem polčasu sta bili ekipi na zelenici precej izenačeni, a prvi so uspeli mrežo zatresti gostje, ki so v 35. minuti zadeli prek Edinsona Cavanija. Urugvajec se je med strelce vpisal po več kot dveh mesecih, vendar njegovo veselje ni trajalo dolgo.

Glavni sodnik Chris Kavanagh je po ogledu posnetka gol razveljavil, potem ko je v akciji za zadetek Scott McTominay v obraz udaril Heung-min Sona.

Heung-min Son je v prvem polčasu dosegel edini zadetek, ki je obveljal. Foto: EPA

Strateg rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer je bentil ob igrišču, še bolj pa ga je ujezil gol na drugi strani, ki ga je le nekaj minut pozneje zabil prav – Son. Harry Kane je mojstrsko v kazenskem prostoru našel Lucasa Mouro, ta pa je nesebično podal na drugo vratnico, kjer je Korejec hladnokrvno zaključil za 1:0.

V drugem polčasu sta obe ekipi dvignili raven igre, nevarnejši so bili rdeči vragi, ki so domačemu vratarju Hugu Llorisu zapretili prek Bruna Fernandesa in McTominayja. Končno jim je uspelo izenačiti v 57. minuti, ko je Llorisu žogo po Cavanijevem strelu uspelo odbiti le do Freda, ki iz neposredne bližine ni imel pretirano težkega dela. 1:1.

Fred je po slabi uri igre izenačil izid iz neposredne bližine. Foto: EPA

Sledila je dinamična igra na obeh straneh, po uri igre je gostujoči vratar Dean Henderson z desno nogo odbil Sonov poskus, na drugi strani je Llorisu z levo roko nekako uspelo ohraniti mrežo nedotaknjeno po silovitem strelu Fernandesa.

Trenutek odločitve je nastopil v 79. minuti. Fernandes je na desni strani v ogenj poslal Masona Greenwooda. Ta je v kazenski prostor poslal natančen predložek, ki ga je z glavo v zmagoviti zadetek pretvoril Cavani.

Rezervist Mason Greenwood, ki je v 72. minuti na zelenici zamenjal Marcusa Rashforda, je v 6. minuti Kavanaghovega dodatka le še potrdil Unitedovo zmago v Londonu. Foto: EPA

Tottenham je do konca tekme iskal izenačenje, vendar neuspešno. Še najbolj vroče je bilo v 84. minuti, ko se je žoga po predložku Erika Lamele iz kota dotaknila glav Pogbaja in Cavanija ter treščila ob vratnico. Zmago je globoko v sodnikovem dodatku potrdil Greenwood za končnih 1:3.

Tottenham si je od letošnje sezone obetal precej več, a ekipi iz severnega Londona ne gre vse po načrtih. Jose Mourinho je prvič v svoji bogati trenerski karieri doživel deset prvenstvenih porazov v posamezni sezoni. Na prvenstveni lestvici se je United utrdil na drugem mestu, Tottenham pa je trenutno sedmi, od mesta, ki vodi v Evropsko ligo, je oddaljen pet točk.

Lingardova druga pomlad

Odkar je kot član West Hama 3. februarja letos prvič zaigral v prvenstvu, je Jesse Lingard v Premier ligi dosegel osem zadetkov, kar je največ med vsemi nogometaši. Svojo statistiko je oplemenitil še s tremi podajami. Foto: EPA

Za Manchester United je v 133 nastopih dosegel 18 zadetkov. V zadnjih dveh sezonah na Old Traffordu je bil zaradi svoje neučinkovitosti med ljubitelji angleškega nogometa večkrat tarča posmeha, a zdaj kot posojeni nogometaš pri West Ham Unitedu doživlja drugo pomlad. Angleški reprezentant Jesse Lingard je, kot kaže, znova našel odlično formo, še posebej pred vrati nasprotnika, kjer je za londonski kolektiv v devetih prvenstvenih nastopih zabil osem golov – dva na nedeljskem obračunu proti visokoletečemu Leicester Cityju. Lisice si novega poraza v boju za mesta, ki v naslednji sezoni vodijo v Ligo prvakov, ne bi smele privoščiti, a zgodilo se je prav to. V angleški prestolnici so s 3:2 klonili pred West Hamom, ki zaseda sijajno četrto mesto in za tretjeuvrščenim Leicestrom zaostaja le še za pičlo točko. Eden izmed krivcev za poraz? Lingard. 28-letnik se je prvič med strelce vpisal po slabe pol ure igre, ko je po podaji Vladimirja Coufala sprožil 'iz prve' z roba kazenskega prostora in gostitelje popeljal v vodstvo. Na 2:0 je povišal v končnici prvega dela, ko je po paralelni podaji Jarroda Bowna s slabih 15 metrov suvereno še drugič premagal vratarja Kasperja Schmeichla. Bowen je nato iz neposredne bližine v uvodu drugega polčasa povišal na 3:0.

Gostitelji, ki so imeli vse niti igre v svojih nogah, so se nato osredotočili na branjenje izida, kar bi se jim skoraj maščevalo. Predvsem v zaključku tekme je bilo zelo vroče, potem ko je Kelechi Iheanacho z dvema zadetkoma znižal zaostanek na -1, a je varovancem Brendana Rodgersa za morebitno vrnitev zmanjkalo časa. Zdaj imajo pred kovači iz vzhodnega Londona le še točko naskoka.