Riyad Mahrez je z dvema goloma in podajo zagotovil tri velike točke sinjemodrim. Foto: EPA

Pep Guardiola je v sredo praznoval 52. rojstni dan in po koncu tekme na stadionu Etihad je bil zelo vesel, da so njegovi varovanci zaostanek za vodilnim Arsenalom znižali na pet točk.

Tottenham sanjsko končal prvi polčas
V prvem polčasu so imeli sinjemodri premoč, a jim ni uspelo zadeti. V 44. minuti je vratar Ederson slabo podal do Rodriga, žogo mu je odvzel Dejan Kuluševski in jo pospravil v mrežo.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Harry Kane na desni strani že izgubil žogo, a si jo je v dvoboju z Rodrigom požrtvovalno z drsečim startom znova priboril. Njegov strel je Ederson odbil, na pravem mestu pa je bil Emerson Royal, ki jo je z glavo potisnil v mrežo za 0:2.

Dejan Kuluševski je bil najboljši posameznik pri Tottenhamu, dosegel je tudi vodilni zadetek. Foto: EPA

Mahrez neustavljiv v nadaljevanju
Manchester City je udarno začel drugi polčas in ekspresno mu je uspelo izenačiti. Julian Alvarez je bil natančen v 51. minuti z osmih metrov, potem ko gostom ni uspelo izbiti žoge iz gneče. Erling Haaland je izenačil le dve minuti zatem z glavo po podaji Riyada Mahreza.

Tottenhamu se je uspelo malce pobrati. Kuluševski je v 59. minuti z desne strani v kazenskem prostoru opazil Ivana Perišića. Hrvat je streljal preveč po sredini vrat in branilcu Ricu Lewisu je uspelo žogo preusmeriti v prečko.

Precej učinkovitejši so bili aktualni prvaki. Mahrez je v 63. minuti z močnim strelom z desne strani matiral vratarja Huga Llorisa. Francoz v vratih Tottenhama je slabo zaprl bližnji kot, a tudi Pierre-Emile Höjbjerg in Ben Davies sta zelo slabo pokrivala Alžirca.

Odlični napadalec je postavil tudi končni izid tekme; v 90. minuti je izkoristil veliko napako zadnjega obrambnega igralca Tottenhama Clementa Lengleta in z natančnim zaključkom postavil piko na i velikemu preobratu.

Olise v 91. minuti s prostega strela šokiral rdeče vrage
V sredo je Crystal Palace osvojil veliko točko proti Manchester United (1:1). Rdeči vragi so po odhodu Cristiana Ronalda v izjemni formi, pretekli konec tedna so dobili tudi mestni derbi proti Cityju z 2:1.

Na Selhurst Parku so rdeči vragi povedli minuto pred odmorom, ko je Christian Eriksen lepo našel osamljenega Bruna Fernandesa, ki je z desno nogo s 13 metrov poslal žogo v mrežo.

United je v drugem polčasu igral preveč zadržano in v prvi minuti sodnikovega dodatka je na 1:1 izenačil Michael Olise. Sijajno je izvedel prosti strel, žogo je prek živega zidu od prečke poslal v mrežo.

V nedeljo United čaka še en obračun v Londonu, pomeril se bo z vodilnim Arsenalom, igrati bo moral brez Casemira, ki si je prislužil rumeni karton in ne bo imel pravice nastopa.