Rodri je dosegel odločilni zadetek pet minut pred odmorom. Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole se borijo še za tri lovorike. V nedeljo se bodo na Wembleyju v finalu ligaškega pokala srečali s Tottenhamom. Naslednjo sredo jih na prvi tekmi polfinala Lige prvakov čaka gostovanju v Parizu.

McGinn natančen že po 20 sekundah
Sinje modri so prvi šok na tekmi doživeli že v 20. sekundi tekme, ko je John McGinn domače popeljal v vodstvo po podaji Ollieja Watkinsa. Po prejetem zadetku so gostje prevzeli pobudo. Imeli so kar 80-odstotno posest žoge, po zapravljeni priložnosti Riyada Mahreza pa hitro prišli do preobrata.

Bernardo Silva pripravil oba zadetka
Izenačili so v 22. minuti, ko je Phil Foden izkoristil lep prodor in podajo z desne strani Bernarda Silve. Pet minut pred odmorom je Rodri z glavo zatresel mrežo po novem odličnem predložk Bernarda Silve.

V 44. minuti je City ostal le z deseterico, saj si je John Stones zaradi grobega prekrška prislužil rdeč karton. Pokosil je Jacoba Rameyja in sodnik Peter Bankes ga je takoj izključil.

John Stones je bil izključen tik pred odmorom in ne bo smel igrati v finalu ligaškega pokala v nedeljo na Wembleyju. Foto: Reuters

Na začetku drugega dela se številčna premoč Ville na igrišču ni poznala. Varovanci Pepa Guardiole so še naprej držali žogo v svoji posesti, v 57. minuti pa sta imeli ekipi na zelenici znova isto število igralcev, kajti zaradi dveh rumenih kartonov je moral predčasno v slačilnico še Matty Cash.

To je bil hud udarec za gostitelje, ki so imeli le 28-odstotno posest žoge. Izvajali so le en kot, City pa kar enajst.

Guardiola: O Superligi sploh nismo govorili, imamo zares zgoščen urnik tekem
"Tekma se slabše ne bi mogla začeti, a smo se takoj odzvali. Zelo sem bil zadovoljen z našo igro, ko smo imeli igralca manj. O Superligi sploh nismo govorili, imamo zares zgoščen urnik tekem. Najprej želimo osvojiti ligaški pokal, v prvenstvu pa potrebujemo še dve zmagi in en remi za naslov," je povedal trener Guardiola, ki si je oddahnil. Zadnji dve tekmi nista šla po njegovih načrtih. To je bila dobrodošla zmaga po porazu v polfinalu Pokala FA proti Chelseaju ter domačem prvenstvenem spodrsljaju proti Leedsu.

Mladi Mason na klopi Tottenhama debitiral z zmago
Tottenham je na preloženi tekmi 29. kroga z 2:1 premagal Southampton. Gostitelje je vodil začasni vršilec dolžnosti, 29-letni Ryan Mason. Nasledil je Joseja Mourinha, ki je bil odpuščen v ponedeljek.

Njegovi varovanci, ki so igrali brez poškodovanega Harryja Kana, so bili namreč v prvem polčasu slabi, Southampton je po golu Dannyja Ingsa z glavo v 30. minuti povedel, v prvem delu pa imel še kar nekaj priložnosti. Že v prvem resnem napadu je dvakrat čudežno posredoval vratar Hugo Lloris, ki je nato še nekajkrat rešil svoje moštvo.

V drugem delu so bili Londončani precej boljši. Po uri igre je izenačil Gareth Bale, Heung-Min Sonu so nato sodniki zaradi dejstva, da je njegov soigralec Lucas Moura v nedovoljenem položaju zastiral pogled vratarju, en gol razveljavili, toda Južnokorejec je v 90. minuti dobil še eno priložnost. Videosodnik je njegovi ekipi omogočil enajstmetrovko, ki jo je sam izkoristil.