Riyad Mahrez je takole zapravil 11-metrovko, ki bi City povsem približala naslovu prvaka. Foto: Reuters

Sinjemodri imajo pred zadnjim krogom zdaj štiri točke prednosti pred Liverpoolom, ki pa ima v dobrem še eno tekmo. Rdeči so v soboto osvojili Pokal FA, tako bodo tekmo proti Southamptonu odigrali v torek.

Varovanci Pepa Guardiole so imeli veliko terensko premoč. Gostitelji so stavili na protinapade, dva izmed njih je v prvem delu uspešno zaključil Jarrod Bowen.

Jack Grealish in Gabriel Jesus sta bila po koncu tekme razočarana, a naslednjo nedeljo bo že minimalna zmaga nad Aston Villo dovolj za naslov. Foto: AP

Na začetku drugega dela je Jack Grealish znižal zaostanek, nato pa je v 69. minuti po prostem strelu Riyada Mahreza z leve strani nespretno posredoval Čeh Vladimir Coufal in zatresel lastno mrežo. City je nadaljeval napade, a kljub priložnostim je izid ostal nespremenjen.

V 84. minuti so imeli celo veliko priložnost za vse tri točke, a je Mahrez zgrešil enajstmetrovko, Lukasz Fabianski je strel ubranil in podaljšal boj za naslov prvaka.

V zadnjem krogu naslednjo nedeljo bo City gostil Aston Villo. Če bo osvojil tri točke, se bo veselil četrtega naslova v zadnjih petih letih.

Kane z bele točke zagotovil pomembno zmago Tottenhamu
Tottenham ostaja v igri za uvrstitev v Ligo prvakov. Izbranci Antonjia Conteja so z 1:0 premagali Burnley in s tekmo več na četrtem mestu prehiteli mestnega tekmeca Arsenal.

Odločitev je padla v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je Ashley Barnes v kazenskem prostoru nesrečno igral z roko, Harry Kane pa je že 21. zapored uspešno izvedel najstrožjo kazen.

V drugem delu je Burnley zaigral bolj napadalno, si priigral tudi nekaj priložnosti za izenačenje, največjo je imel Barnes, ki je stresel vratnico.

Burnley je s tem izgubil mesto in je zdaj na 18. mestu, ki vodi v Championship. Leeds, njegov glavni konkurent v boju za obstanek, je iztržil točko, na domačem igrišču je proti Brightonu do nje prišel šele v sodnikovem dodatku (1:1), strelec gola je bil rezervist Pascal Struijk.