Raheem Sterling in Phil Foden sta zrežirala drugi zadetek za Manchester City. Foto: Reuters

Aktualni angleški podprvaki so unovčili že prvo večjo priložnost. Kevin De Bruyne je v 20. izsilil enajstmetrovko, ki jo je tudi sam natančno izvedel. V kazenskem prostoru ga je podrl Romain Saiss.

City je vodstvo povišal v 32. minuti, ko je izvedel lepo akcijo kratkih podaj, na koncu je z leve strani Raheem Sterling podal pred vrata, Phil Foden pa je povišal na 0:2.

Odlični De Bruyne je minuto pred odmorom sam prišel pred portugalskega vratarja Ruija Patricia, a mu ga ni uspelo premagati.

Raul Jimenez kronal premoč Wolverhamptona
Na začetku drugega polčasa je Wolverhampton silovito pritisnil. Daniel Podence je bil dvakrat blizu znižanju, v 57. minuti pa je Kyle Walker z golove črte odbil strel Rubena Nevesa.

V 78. minuti je razigrani Podence na desni strani poslal žogo med nogama De Bruyneja in jo nato serviral na glavo Raula Jimeneza, ki je poskrbel za napet zaključek.

Najboljši igralec tekme Kevin De Bruyne je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Gabriel Jesus postavil piko na i
V sodnikovem dodatku so gostitelji vse moči usmerili v napad, De Bruyne je v 95. minuti prestregel žogo in podal do Gabriela Jesusa, ki je streljal z leve strani. Žoga se je od branilca Conorja Coadyja odbila v mrežo. Rui Patricio je bil nemočen.

Gündogan pozitiven na novi koronavirus
Nemški reprezentant Ilkay Gündogan je pozitiven na novi koronavirus. V skladu s protokoli Premier lige in vlade je Gündogan zdaj v desetdnevni samoosamitvi. Pred Gündoganom sta pozitivna testa pred 14 dnevi oddala tudi njegova soigralca pri Manchester Cityju, Francoz Aymeric Laporte in kapetan alžirske reprezentance Riyad Mahrez.

Konsa priigral tri točke Aston Villi
Na drugi ponedeljkovi tekmi je Aston Villa z 1:0 premagala Sheffield United, ki je že od 12. minute igral z igralcem manj, saj je rdeči karton prejel John Egan. Kljub temu so si gostje v 36. minuti priborili enajstmetrovko, ki pa je John Lundstram ni izkoristil. Kazen je sledila v 63. minuti, ko je edini zadetek na tekmi dosegel Ezri Konsa.