Chelsea je vodil in na videz nadzoroval žogo, a nato je prodrl in zadel Ellis Simms ter ohladil tribune Stamford Bridgea, kjer so že slavili četrto zaporedno zmago. Foto: Reuters

Zaradi četrtfinala FA-pokala okrnjeni program 28. kroga se je v soboto sklenil z dvobojem Chelsea – Everton. Modri iz Londona so dvakrat vodili, a je modrim iz Liverpoola uspelo še drugič izenačiti za dragoceno točko v boju za obstanek. Po treh zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih in napredovanju v četrtfinale Lige prvakov se je nalet Chelseaja zaustavil.

Junak Evertona je v 89. minuti postal Ellis Simms, ki je prodrl čez pol igrišča in z diagonalnim strelom za končnih 2:2 matiral še vratarja Chelseaja. Prvenec 22-letnega Simmsa v angleškem prvenstvu, s katerim je izničil najstrožjo kazen, ki jo je v 76. minuti uspešno izvedel Kai Havertz.

Ta je bil v 69. minuti za spoznanje prepozen, da bi na golovi črti še pravočasno izbil strel Abdoulaya Doucoureja. Predtem je prvi gol na tekmi v 52. minuti z natančnim strelom dosegel Joao Felix.

Fraser Forster je prebral smer strela, a je bil James Ward-Prowse preveč natančen, da ne bi Southamptonu prinesel velike točke v boju za obstanek. Foto: Reuters

Tottenhamu je spodrsnilo pri utrjevanju mesta za uvrstitev v Ligo prvakov. Spursi so na gostovanju pri zadnjem Southamptonu vodili s 3:1, a v zadnje četrt ure so gostitelji iztržili remi 3:3.

Ivan Perišić je v 74. minuti povišal na 3:1 za Tottenham, a tekme še ni bilo konec. Upanje svetovnikom, ki se borijo za prvoligaško preživetje, je čez tri minute vlil Theo Walcott, nato pa je sodnikov dodatek prinesel najstrožjo kazen za Southampton. VAR je potrdil prekršek nad Maitland-Nilesom, zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil James Ward-Prowse, gonilna sila in adut Southamptona za obstanek.

Letošnji boj za obstanek v Premier ligi bo še ogorčen: med 12. Crystal Palaceom in 20. Southamptonom so zgolj štiri točke razlike. Foto: Reuters

Newcastle z dvema tekmama manj zaostaja dve točki

Petkova zmaga Newcastla pri Nottingham Forestu z 2:1 je povečala pritisk na Londončane, ki imajo sicer na 4. mestu Premier lige še dve točki prednosti pred srakami, ki pa so odigrale dve tekmi manj.

Veliki met Leedsa v volčjem brlogu

Kar šest golov je padlo v Wolverhamptonu, kjer je pomembno zmago v boju za obstanek slavil Leeds, ki je bil od gostiteljev boljši s 4:2. Gostje so po uri igre vodili s 3:0, a se volkovi niso predali in se približali na 2:3, preden je Rodrigo v 97. minuti razblinil vse dvome. Aston Villa je s 3:0 odpravila Bournemouth, pri čemer so zmago z dvema goloma potrdili šele v zadnjih desetih minutah.

Arsenal je z zmago nad Crystal Palaceom povečal prednost pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem na 8 točk. Gostje s Selhurst Parka na Emiratesu niso imeli pravih možnosti, po zadetkih Gabriela Martinellija in Bukaya Sake so na odmor odšli z zaostankom 2:0, v nadaljevanju je moral vratar Joe Whitworth po žogo v svojo mrežo še dvakrat. Najprej ga je v 55. minuti premagal Granit Xhaka, nato slabih 20 minut pozneje z natančnim strelom ob levi vratnici še Saka. Častni zadetek za Crystal Palace je dosegel Jeffrey Schlupp. Foto: EPA